شماره : 1558
1 / 11 / 1400 - 16:55

ابراز نگرانی امام جمعه لاهیجان نسبت به برخی انتصابات در استان ؛؛

آنهایی که سایه دولت را با تیر میزدند ، در این دولت پست میگیرند

سید جواد سلیمانی ضمن ابراز نگرانی نسبت به برخی انتصابات در استان ، گفت : فرسودگی نظارت مدیریتی در کشور باعث شده عده ای که در گیلان ، سایه رئیس جمهور را با تیر میزدند، اکنون و در  همین دولت پست بگیرند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، حجت اسلام سلیمانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان لاهیجان با اشاره به اهمیت  سفر رییس جمهور به روسیه،  عنوان داشت : این دولت نشان داده بدون FATF و برجام هم میتوان با کشورها ارتباط موثر داشت .

امام‌جمعه لاهیجان با تاکید  بر بیانات رهبر انقلاب در خصوص ارتباط سازنده با کشورهای همسو و همسایه  ، گفت :   کشور روسیه با نزدیک به ۲۵ میلیون مسلمان ،  در سالهای اخیر در خنثی سازی تحریم های ظالمانه  به ایران کمک های زیاده داشته است.

سید جواد سلیمانی در ادامه افزود :با توجه به منافع و تهدیدات مشترک دو کشور ، دستاورد های بزرگی از این سفر نصیب مردم ایران خواهد شد.

خطیب نماز جمعه شهرستان لاهیجان در ادامه به حادثه تصادف زنجیره ای بهبهان اشاره داشت وبا تاکید بر تحقیق و تفحص قوه قضاییه در پرونده این حادثه و چرایی باز نشدن کیسه هوای خودروها ،گفت : متاسفانه سالهاست مدیران دو خودرو ساز داخلی پاسخگوی جان و مال مردم نیستند

امام جمعه شهرستان لاهیجان در بخش دیگری از سخنان خود و در آستانه سفر سید ابراهیم رئیسی  به گیلان، ضمن ابراز نگرانی نسبت به برخی انتصابات در استان ، گفت : فرسودگی نظارت مدیریتی در کشور باعث شده عده ای که در گیلان ، سایه رئیس جمهور را با تیر میزدند، اکنون و در  همین دولت پست بگیرند

سید جواد سلیمانی همچنین با انتقاد از کنار رفتن جوانان متخصص و انقلابی در دولت سیزدهم در گیلان ، ابراز امیدواری کرد این سفر منشا اقدامات با برکتی برای مردمان گیلان باشد.

امام جمعه شهرستان لاهیجان در بخش های دیگر خطبه های نماز جمعه لاهیجان ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر ، درخصوص نقش مادران در مدیریت خانواده بیاناتی داشت .

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 1558 توسط admin و در روز جمعه 1 بهمن 1400 ساعت 16:55:47
© Copyright 2022 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1554
30 / 10 / 1400 - 23:35

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان :؛

موفقیت نظام مراقبت های اولیه سلامت، مرهون تلاش بهورزان است / مردم نسبت به دریافت دوز سوم واکسن کرونا ترغیب شوند

محمد تقی نجف زاده با اشاره به زحمات بهورزان در دوران شیوع اپیدمی کرونا ، گفت : از اولین روزهای شیوع بیماری کرونا، وظایف سنگینی بر دوش بهورزان گذاشته شد که به نحو احسن انجام شد و موفقیت نظام مراقبت های اولیه سلامت، مرهون تلاش این قشر زحمتکش است.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،  محمدتقی نجف زاده  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان در جمع بهورزان مرکز بهداشت لیالستان شهرستان لاهیجان ، ضمن تقدیر از تلاشهای بهورزان   گفت: از اولین روزهای شیوع بیماری کرونا، وظایف سنگینی بر دوش بهورزان گذاشته شد که به نحو احسن انجام شد و موفقیت نظام مراقبت های اولیه سلامت، مرهون تلاش این قشر زحمتکش است.

وی با اشاره به زحمات بهورزان در دوران شیوع اپیدمی کرونا خاطرنشان کرد: بهورزان اولین سطح ارائه دهندگان خدمت حوزه سلامت در دورافتاده ترین نقاط و کم برخوردارترین مکان ها هستند و به همین دلیل، نقش آنها در ارتقاء سطح سلامت جامعه بسیار مهم و اثربخش است و به عنوان خادمین سلامت در ارائه‌ی خدمات، پیشگیری، رصد و واکسیناسیون کرونا همواره ما را یاری کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لاهیجان با تاکید بر ردیابی موارد تماس و ثبت خدمات در سامانه مربوطه ، ردیابی بیماری کووید – ۱۹ و کنترل به موقع آن با جداسازی افراد مبتلا و حتی مشکوک به بیماری را تنها راه غلبه بر اپیدمی کرونا عنوان کرد.

محمدتقی نجف زاده همچنین  با بیان اینکه به دلیل شیوع سویه جدید بیماری کرونا، تزریق دوز سوم واکسن اهمیت زیادی دارد خواستار ترغیب مردم به تزریق هر چه سریعتر نوبت سوم واکسن کرونا توسط بهورزان شد.

 

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 1554 توسط admin و در روز پنجشنبه 30 دی 1400 ساعت 23:35:13
© Copyright 2022 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1551
30 / 10 / 1400 - 23:10

آیت الله فلاحتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان:؛

رشد اقتصادی و سیاسی در بستر فرهنگ محقق می شود/ ضرورت توجه شورای فرهنگ عمومی به اولویت های گیلان/ راهکارهای شورای فرهنگ عمومی باید تضمین کننده افزایش سرمایه اجتماعی باشد

رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان بر ضرورت توجه این شورا به اولویت های استان تاکید کرد و گفت: راهکارها و طرح های شورای فرهنگ عمومی باید تامین کننده و تضمین کننده افزایش سرمایه اجتماعی باشد.؛

به گزارش پایگاه حبری تحلیلی ابریشم پرس ، رسول فلاحتی امروز در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال جاری با موضوع «بررسی و اتخاذ راهکارهای اثربخش در احیای نقش تشکل های مردمی (مساجد، پایگاه های بسیج، هیئت های مذهبی، سمن ها و …) در مسئولیت های اجتماعی، انقلابی و امیدآفرین» با اشاره به اندیشیدن عواقب کارها قبل از انجام امور اظهار کرد: امیر مومنان امام علی علیه السلام می فرمایند؛ کسی که خود را وارد اموری می کند بدون اینکه به عواقب آن بیندیشد خود را در معرض سختی ها و عوارض تلخ قرار می دهد.
وی، فعالیت های فرهنگی را گسترده عنوان کرد و افزود: مقوله فرهنگ می تواند فضاهای گسترده ای را به خود اختصاص دهد بنابراین بزرگ ترین امر در کشور که همه می توانند زیر پوشش آن قرار گیرند، فرهنگ است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه در مقوله فرهنگ باید عمیقانه و هوشمندانه عمل شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم در عرصه های اقتصاد و سیاست به رشد برسیم این امر تحت پوشش فرهنگ تحقق پیدا می کند.
آیت الله فلاحتی به جنگ اراده ها، ترکیبی و ادراکی مبتنی بر شناخت در دنیای معاصر اشاره کرد و گفت: دشمن درصدد است اندیشه و طرز تفکر مردم را هدف قرار دهد و براین اساس جنگ ادراکی به معنای نشانه رفتن طرز تفکر مردم است.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران تمام ناملایمات را در سایه توکل به خدای متعال و توجه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سپری کرده است، بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی می تواند بخشی از جنگ های روانی، ترکیبی و ادراکی را پاسخ دهد.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار راه اندازی شبکه ملی اطلاعات شد و اظهار کرد: در بستر شبکه ملی اطلاعات می توان بخشی از شبهات و پرسش ها را پاسخ داد.
آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه نظارت ها، طرح ها و برنامه ها باید دارای خروجی باشد، خاطرنشان کرد: نظام اسلامی برگرفته از معارف دین خداست و شهدا، آزادگان و ایثارگران از افتخارهای جامعه محسوب می شوند.
وی بر پاسخگویی هوشمندانه و سریع نسبت به شبهات و ترفندهای دشمن تاکید کرد و یادآور شد: اولویت های گیلان باید در شورای فرهنگ عمومی مطرح شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان با بیان اینکه مردم باید مطالبه گری داشته باشند، تصریح کرد: خدمات خوبی که از طرف دولت به جامعه ارائه می شود نیز باید اطلاع رسانی شود.
آیت الله فلاحتی به اهمیت تشکیل شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: راهکارها و طرح های شورای فرهنگ عمومی باید تامین کننده و تضمین کننده افزایش سرمایه اجتماعی باشد.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 1551 توسط admin و در روز پنجشنبه 30 دی 1400 ساعت 23:10:18
© Copyright 2022 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1543
30 / 10 / 1400 - 19:24

اختصاصی ابریشم پرس؛؛

تاکید فرماندار لاهیجان بر انجام روند قانونی احداث گرمخانه

جلسه هماهنگی راه اندازی گرمخانه لاهیجان صبح امروز و با حضور تعدادی از مدیران شهری در محل فرمانداری لاهیجان برگزار شد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، جلسه هماهنگی راه اندازی گرمخانه لاهیجان صبح امروز و با حضور تعدادی از مدیران شهری در محل فرمانداری لاهیجان برگزار شد.


فرهاد براتی سرپرست فرمانداری لاهیجان در این جلسه با تاکید بر انجام روند قانونی احداث گرمخانه لاهیجان ،گفت : دستگاه متولی ایجاد گرمخانه بهزیستی است   که با کمک‌ سازمان های مردم نهاد پیگیر راه اندازی آن بشود.
وی همچنین به موضوع آسیب های اجتماعی حاصل از نبود گرمخانه در شهرستان اشاره داشت و عنوان کرد: اداره کار در حوزه آموزش اشتغال و کمیته امداد در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن افراد بی خانه مانی که مهمان گرمخانه خواهند بود ، برنامه ریزی کنند.
سرپرست فرمانداری لاهیجان در پایان ضمن تاکید بر اینکه این گرمخانه با حمایت همه مسئولین شهرستان ایجاد میشود از شهرداری ، شورای شهر، سازمان های مردم نهاد خواست در ایجاد آن به سازمان بهزیستی کمک  کنند.

 

ما هم دلمان نمی خواهد افراد بی سرپناه شبهای زمستان را در سرما بگذرانند

سید جواد سلیمانی امام جمعه لاهیجان نیز در این جلسه ضمن تشکر از همه افرادی که پا به پای دغدغه امام جمعه ، پیگیر راه اندازی گرمخانه ای برای افراد بی سرپناه بودند، گفت : راه اندازی گرمخانه اگر با مدیریت درست انجام نشود میتواند به پاتوقی برای افراد دیگر تبدیل شود که خود به ایجاد معضلات اجتماعی کمک میکند.
حجت الاسلام سلیمانی همچنین با اشاره به فرهنگ  بالای مردم لاهیجان و ابراز احساسات آنان در فضای مجازی نسبت به این کار خیر ، بیان داشت : میخواهم به مردم شهر بگویم که ما هم دلمان نمی خواهد افراد بی سرپناه شبهای زمستان را در سرما بگذرانند و به همین دلیل در تلاشیم تا هرچه زودتر راه اندازی گرمخانه شروع شود.

 

لاهیجان تنها شهر زیر 500 هزار نفره دارای گرمخانه در کشور

شهردار لاهیجان ور جلسه هماهنگی احداث گرمخانه عنوان داشت : در حال حاضر و با توجه به احساس نیاز شهروندان ، لاهیجان به تنها شهر زیر ۵۰۰ هزار نفره ای تبدیل خواهد شد  که به زودی دارای گرمخانه میشود

رضا زنده دل در ادامه و در تشریح عملکرد شهرداری در این خصوص، گفت : کار اجازه یک ملک  از محل موقوفات شهرستان ،برای ایجاد گرمخانه موقت با ظرفیت حداکثر ۲۵ نفره به پایان رسیده و در مرحله تجهیز امکانات هستیم.

گفتنی است هاجر بایرامی رئیس اداره بهزیستی ، محمد صفایی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان لاهیجان و مدیر موسسه مردم نهاد همای سعادت نیز در این جلسه ضمن تاکید بر حمایت از راه اندازی گرمخانه ، به ایراد نظرات خود پرداختند.

خاطر نشان میشود از چند ماه پیش و با سخنان سیدجواد سلیمانی امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز جمعه و مطالبه گری رسانه های شهرستان ، موضوع احداث گرمخانه در دستور کار مدیران شهرستان قرار گرفت و اکنون به طور موقت یک ملک موقوفه که به نام شهید حاج قاسم سلیمانی وقف شده بود و در اختیار اداره اوقاف و امور خیریه قرار دارد ،از سوی شهرداری اجازه و در آستانه بهره برداری می باشد و روال قانونی احداث یک سرپناه از سوی سازمان بهزیستی در لاهیجان دنبال میشود.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 1543 توسط admin و در روز پنجشنبه 30 دی 1400 ساعت 19:24:47
© Copyright 2022 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر