شماره : 4931
۱۱ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳

با حضور نماینده مردم شریف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی؛؛

شعبه اقماری تامین اجتماعی در منطقه دیلمان افتتاح گردید

همزمان با ایام دهه کرامت و با هدف تسهیل دسترسی خدمات به جامعه هدف و افزایش رضایتمندی شرکای اجتماعی ، هفتمین شعبه اقماری تامین اجتماعی گیلان ، در منطقه دیلمان شهرستان سیاهکل با حضور مقامات و مسئولین محلی افتتاح گردید . ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، کیوان مرتضوی سرپرست این مجموعه در آئین افتتاح شعبه اقماری دیلمان که با حضور جمعی از مسئولین محلی و فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید با بیان اینکه شعب اقماری این سازمان با هدف تسهیل و در دسترس بودن خدمات در مناطق و بخشهای فاقد شعبه اجرائی و به دنبال حرکت در مسیر چشم انداز این سازمان یعنی پاسخگوئی مطلوب به ذینفعان و سرآمدی از سال ۱۳۸۵ آغاز به کار نموده اند تاکید نمود احساس رضایت ، کرامت بخشیدن به مخاطبین و ایجاد آرامش در آنها در کنار دسترسی راحت به خدمات فلسفه ایجاد شعب اقماری را تشکیل میدهد .

وی افزود : این شعب از طریق ارتباط با یک شعبه مادر ، جمعیت بیمه شدگان و مستمری بگیران و کارفرمایان را در منطقه مورد نظر تحت پوشش قرار داده و امکان دسترسی آسان و پیگیری فرایندهای بیمه ای را برای مخاطبان میسر و از ترددهای غیرضروری جلوگیری مینماید .

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شش شعبه اقماری در منطقه آزاد بندرانزلی ، رحیم آباد رودسر ، لشت نشاء ، لیسار تالش ، حویق بندرآستارا و رودبار مجوز فعالیت دارند خاطر نشان ساخت شعبه اقماری دیلمان در شهرستان سیاهکل به عنوان هفتمین واحد اقماری استان قلمداد میگردد .

کیوان مرتضوی در این آئین افتتاح یادآور گردید که اولین شعبه اقماری کشور در گیلان و در فروردین ماه سال ۱۳۸۵ در منطقه ماسال افتتاح گردیده و در واقع استان گیلان پایلوت کشوری این قالب از واحدها بوده است .

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی گیلان همچنین اظهار داشت : بسیاری از شعب استان از قبیل سیاهکل ، ماسال ، کلاچای ، رستم آباد و … نیز در ابتدا به شکل اقماری و زیر نظر شعبه مادر در شهرهای مجاور آغاز به کار نموده و بعدها با رشد جمعیت مشمولین در منطقه و افزایش بیمه شدگان و مستمری بگیران مجوز اخذ شعبه اصلی را کسب نموده اند .

شعب اقماری به دو صورت دائم و غیردائم ( هفته ای یک یا دو روز ) فعالیت مینمایند که شعبه اقماری دیلمان در زمره واحدهای غیردائم و زیر نظر تامین اجتماعی سیاهکل میباشد .

شایان ذکر است بیش از ۱۰۰۰ بیمه شده اصلی و مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود در دیلمان شاغل بوده یا سکونت داشته و از این پس میتوانند خدمات مربوطه را در همان منطقه دریافت نمایند .

معاون سیاسی امنیتی فرماندار ، رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه و مسئول بسیج ادارات و کارخانجات شهرستان سیاهکل ، بخشدار ، شهردار و جمعی از مسئولین ادارات دیلمان در این آئین حضور داشتند .

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 4931 توسط حامد رمضانی و در روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۳:۵۶
© Copyright 2023 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4928
۹ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷

رییس اداره آموزش و پرورش سیاهکل استعفا داد

رحمت دیانت که سابقه ریاست آموزش و پرورش دیلمان را نیز در پرونده کاری خود دارد با هدف نامزدی در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون انتخابات استعفا داد .؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، پیش از ظهر امروز رئیس آموزش و پرورش سیاهکل از سمت خود استعفا کرد .

رحمت دیانت که سابقه ریاست آموزش و پرورش دیلمان را نیز در پرونده کاری خود دارد با هدف نامزدی در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون انتخابات استعفا داد .

پیش از این بهمن کنعانی رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز با استعفا خود را به عنوان نامزد دیگر انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل معرفی کرده بود.

 

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 4928 توسط حامد رمضانی و در روز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۷:۰۰
© Copyright 2023 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4925
۹ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۸

محمد ایدروم رییس شورای شهر لاهیجان شد

در جلسه فوق العاده شورای شهر لاهیجان محمد ایدروم با شش رای به عنوان رییس شورا انتخاب شد.؛

به گزاش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، پس از استعفای هفته گذشته بهمن کنعانی از شورای شهر لاهیجان ، دقایقی پیش جلسه فوق العاده شورای شهر لاهیجان برای تعیین اعضای جدید هیات رییسه برگزار شد .

در این جلسه محمد ایدروم با شش رای به عنوان رییس شورای شهر و فرشید فلاح مجد نیز با چهار رای  عنوان نائب رییس شد.

گفتنی است دیگر کاندیدای تصدی پست ریاست شورا ابراهیم خوشحال بود که تنها یک رای بدست آورد.

همچنین  در پی کنار رفتن بهمن کنعانی ، مهدی عاطف صفری به عنوان نفر اول لیست علی البدل  وارد شورای شهر شد.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 4925 توسط حامد رمضانی و در روز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۸:۲۵
© Copyright 2023 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4922
۸ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶

نمایندگان با برگزاری «انتخابات تناسبی» در تهران موافقت کردند / حرکت به سمت نظام پارلمانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که انتخابات مجلس به صورت تناسبی در حوزه انتخابیه تهران برگزار شود. ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، با الحاق یک ماده به این طرح در مورد برگزاری انتخابات مجلس به صورت تناسبی در تهران با ۱۶۱ رأی موافق، ۷۱ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس هر داوطلب تعیین صلاحیت شده می‌تواند به صورت منفرد یا به عنوان عضوی از صرفاً یک فهرست نامزد شرکت در انتخابات شود. دستورالعمل نحوه شکل گیری، زمان‌بندی آغاز فعالیت، انحلال و جابجایی نامزدها بین فهرست‌ها و انصراف آنها از فهرست در هر دوره از انتخابات حداقل یک ماه قبل از زمان آزادی تبلیغات توسط هیأت اجرایی مرکزی انتخابات تهیه، به روز شده و پس از تأیید هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات توسط وزیر کشور ابلاغ می‌شود. در صورت عضویت هر نامزد در بیش از یک فهرست آرای ایشان در تعیین سهم فهرست‌های دارای عضویت محاسبه نمی‌شود و آرایی که یک جا به فهرست‌های ایشان داده شده به آرای این نامزد اضافه نمی‌شود و با ایشان شبیه به یک نامزد منفرد برخورد می‌شود.

رأی دهندگان حوزه انتخابیه می‌توانند گزینه‌های مدنظر خود را با ترکیب‌های مختلف از بین نامزدهای منفرد و فهرستی تا سقف کرسی‌های حوزه انتخابیه انتخاب کنند.

منتخبین منفرد و فهرستی در حوزه انتخابیه به ترتیب زیر انتخاب می‌شوند:

۱- پس از شمارش آرا کل نامزدها به ترتیب بیشترین آرا رتبه‌بندی می‌شوند.

۲- سقف سهم کرسی‌های افراد منفرد از کل کرسی‌های حوزه از طریق تقسیم مجموع آرا صحیح مأخوذه افراد منفرد بر کل آرا صحیح مأخوذه به دست می‌آید.

۳- نامزدهای منفرد غیرفهرستی که رتبه‌ای کمتر یا مساوی با تعداد کرسی‌های حوزه دارد تا سقف سهم تعداد کرسی‌های افراد منفرد به عنوان منتخب حوزه معرفی می‌شوند.

۴- پس از کسر کرسی‌های اختصاص داده شده به منتخبین منفرد غیرفهرستی، کرسی‌های باقی مانده به منتخبین غیرفهرستی اختصاص داده می‌شود.

۵- تعداد منتخبین هر فهرست بر اساس نسبت، درصدی از آرا صحیح مأخوذه آن فهرست به کل آرا صحیح مأخوذه همه فهرست‌ها ضرب در تعداد کرسی‌های اختصاص داده شده به فهرست‌ها به عنوان سهم آن فهرست تعیین می‌شود.

۶- منتخبین هر فهرست از بین نامزدهای آن فهرست به ترتیب بیشترین رأی در آن فهرست انتخاب می‌شوند.

تبصره ۱- در صورتی که سهم یک فهرست از کرسی‌ها بیش از تعداد اعضای آن فهرست باشد، فقط به اندازه تعداد اعضا به آن فهرست کرسی تعلق می‌گیرد. در این حالت سهم سایر فهرست‌ها از تعداد کرسی‌های باقی مانده مجدداً محاسبه می‌شود.

تبصره ۲- در صورتی که سهم فهرست‌ها به صورت اعشاری باشد، در ابتدا سهم در فهرست از کرسی‌ها برابر با ارقام صحیح آن فهرست لحاظ می‌شود و کرسی‌های باقی مانده به ترتیب به فهرست‌های با سهم بالاترین اعشار، بدون در نظر گرفتن رقم صحیح اختصاص می‌یابد. در صورت برابری هم ارقام و اعشار دو یا چند فهرست، در جلسه مشترک هیأت‌های اجرایی و نظارت حوزه انتخابیه با انجام قرعه منتخب و یا منتخبین باقی مانده به فهرست یا فهرست‌های برنده قرعه اختصاص داده می‌شود. نامزدهای ذینفع عضو فهرست‌ها و یا نمایندگان آنها می‌توانند در مراسم قرعه‌کشی حضور داشته باشند.

تبصره ۳- در صورت فوت، استعفا و یا به هر دلیل دیگری اگر تعداد نمایندگان خارج شده از مجلس در طول دوره در حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس کمتر از ۵ نفر باشند، انتخابات میان دوره‌ای در این حوزه مانند سایر حوزه‌ها برگزار، در غیر این صورت انتخابات در این حوزه به روش انتخابات ابتدای دوره برگزار می‌شود.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 4922 توسط حامد رمضانی و در روز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۶:۳۶
© Copyright 2023 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر