شماره : 6335
27 / 2 / 1403 - 23:53

رسول فرخی، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها:؛

تعطیلی شنبه فرصت خوبی برای اقتصاد کشور در حوزه تجارت بین‌المللی خواهد بود

رسول فرخی گفت : با تعطیلی شنبه فرصت استراحت بیشتری برای افراد رقم خواهد خورد و بدین ترتیب بازدهی و بهره‌وری نیز ارتقا پیدا خواهد کرد چراکه افراد با آرامش خاطر بیشتری هفته کاری خود را آغاز خواهند کرد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، رسول فرخی، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درخصوص تصویب تعطیلی شنبه‌ها به خبرنگار «رسالت» اظهارکرد: به‌موجب تعطیلی‌ها شنبه‌ها فرصتی ارزنده برای خانواده‌ها رقم خواهد خورد تا بتوانند بیش‌ازپیش و پس از یک هفته کاری در کنار یکدیگر باشند و مسیر بازیابی فرصت‌های بیشتر در کنار خانواده‌ بودن را طی کنند. از طرفی دیگر به‌موجب این روند فرصت استراحت بیشتری برای افراد رقم خواهد خورد و بدین ترتیب بازدهی و بهره‌وری نیز ارتقا پیدا خواهد کرد چراکه افراد با آرامش خاطر بیشتری هفته کاری خود را آغاز خواهند کرد.

وی بااشاره به افزایش تعاملات بین‌المللی در اثر تعطیلی شنبه‌ها افزود: از دیگر مزایای تعطیلی شنبه‌ها، افزایش فرصت تعامل با کشورهای دوست و همسایه است. براین اساس حضورمان در بازار بین‌المللی تقویت خواهد شد و غیبتمان در مبادلات با دنیا به یک روز کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین این روند بر حوزه اقتصادی اثرات حائزاهمیتی خواهد داشت و موجب‌ می‌گردد تا فعالیت‌های اقتصادی با آرامش خاطر و فرصت حضور بیشتر دنبال شود.

فرخی تصریح کرد: تعطیلی روز شنبه کشور را با بازار‌های دادوستدهای اقتصاد جهانی هماهنگ‌تر خواهد کرد. بنابراین این روند می‌تواند بر تقویت تولید و درنتیجه بهبود اوضاع اقتصاد داخلی اثرگذار باشد.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها با اشاره به افزایش ظرفیت‌های صادراتی همچنین خاطرنشان کرد: تعطیلی شنبه‌ها، افزایش هماهنگی در تجارت را سبب خواهد شد و امکان افزایش تعامل با کشورهای مختلف دنیا را تحقق خواهد بخشید. درنتیجه رقم خوردن این مهم، ورودمان به بازارهای بین‌المللی تقویت خواهد شد و چه‌بسا بازاریابی بین‌المللی خواهیم کرد و مبادی صادراتی بیشتری را به دست خواهیم آورد.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه کشور از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون همواره از سوی استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی مورد هجمه سنگین قرارگرفته است و هرروز با استفاده از ظرفیت‌های مختلف با عناوین متفاوت درصدد گسترش فشار اقتصادی در کشور هستند تا امکان استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را کاهش دهند و مهم‌ترین محور توسعه در کشور را که استفاده از ارزش‌افزوده اقتصادی و تجارت بین‌المللی وهمچنین استفاده از فرصت‌ها و تعاملات اقتصادی با جهان است را خدشه‌دار کنند، می‌توان عنوان داشت که تعطیلی روز شنبه فرصت خوبی برای اقتصاد کشور در حوزه تجارت بین‌المللی خواهد بود.

فرخی بابیان اینکه مطابق با اصل ۹۴ قانون اساسی تأیید و اجرای نهایی تعطیلی شنبه‌ها مطابق با نظر شورای نگهبان خواهد بود، تأکید کرد: به طورحتم تصمیم‌گیری درخصوص تعطیلی شنبه‌ها همسو با فتوای مراجع بزرگوار است و بی‌شک این تصمیم به اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان منتهی خواهد شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس یازدهم در پایان این گفت‌وگو متذکر شد: بی‌شک رفع موانع اقتصادی گامی مؤثر است و موجب بهبود معیشت مردم خواهد شد. تعطیلی‌ شنبه‌ها همچنین به سبب افزایش ظرفیت‌های اقتصادی حائز اهمیت و فرصت‌آفرین تلقی می‌گردد.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 6335 توسط حامد رمضانی و در روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 23:53:08
© Copyright 2024 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6333
24 / 2 / 1403 - 13:29

سردار رادان در اجتماع مردم گیلان : ؛

دشمن به دنبال آندلسی کردن ایران است

فرمانده کل انتظامی کشور با بيان اينکه دشمن عفاف و حجاب را به عنوان يک بال مي‌گيرد و با هدف قرار گرفتن غيرت مردان به دنبال آندلسي کردن ايران اسلامي است، گفت : دشمن در جنگ نرم به سربازگيري شروع کرد و سعي کرد خاک ما را که بوي شهدا، جانبازان و آزادگان را مي‌دهند، بگيرد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، سردار  احمدرضا رادان عصر یکشنبه در اجتماع بزرگ مردم گیلان برای حمایت و قدردانی از مجریان طرح نور (عفاف و حجاب) فراجا در شهرستان رشت ضمن تبریک دهه کرامت با قدردانی از مردان مرد و زنان زن گیلانی و مسئولان گیلانی و فرماندهان نظامی و انتظامی، اظهار‌ داشت: امروز در این دهه کرامت از آقا امام رضا (ع) و خواهر ارجمندشان فاطمه معصومه خواستاریم تا دعای خیر خود را پشتوانه سربازان و حامیان طرح نور قرار دهند.

وی با اشاره به رشادت‌های میرزا کوچک‌خان جنگلی و دیگر سربازان ۸ سال دفاع مقدس، گفت: میدان شهدای ذهاب رشت مستحضر به وجود رزمندگانی است که با دعای خیر پدران، مادران، خواهران، همسران و اشک فرزندشان مزین بود تا دشمنان از دست‌درازی به خاک میهن ما محروم شوند.

فرمانده کل انتظامی کشور، رشت را دیار حاج علی زاهدی خواند و گفت: علی زاهدی با موشک‌های وعده صادق نقشه‌های دشمن را نقش برآب کرد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در بعد از انقلاب اسلامی این دیار، این شهر و این میدان شهدا، جانبازان و آزادگان فراوانی را در آغوش خود گرفت تا ثابت کند که مردم گیلان شاهد‌پرور و مجاهد‌پرور هستند.

سردار رادان تصریح کرد: مردان با غیرت و زنان با حیا و عفیف به مثابه دو بالی شدند تا رزمنده و مجاهد ولی امر، پرورش پیدا کند اما امروز و این دو عامل و دو بال توسط دشمن شناسایی شد و مورد هجمه قرار گرفته است.

وی بیان‌داشت: عفاف و حجاب موضوع یک ماه و دو ماه پیش نیست، موضوع عفاف و حجاب از صد سال پیش هم مورد تعرض قرار گرفت در صد سال پیش هم با براندازی حجاب می‌خواستند بال غیرت را تحریک کنند و مورد حمله قرار دهند.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاسی از سخنان آیت الله “بهجت” گفت: حیا و غیرت و عفاف و حجاب می‌تواند به عنوان یک سپر باشد و این سپر مردان و زنان ایرانی است و این قصه پر غصه ادامه دارد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه دشمن عفاف و حجاب را به عنوان یک بال می‌گیرد و با هدف قرار گرفتن غیرت مردان به دنبال آندلسی کردن ایران اسلامی است، افزود: دشمن در جنگ نرم به سربازگیری شروع کرد و سعی کرد خاک ما را که بوی شهدا، جانبازان و آزادگان را می‌‎دهند، بگیرد.

سردار رادان، عفاف و حجاب را برای همه مردم ایران ارزش‌ دانست و اذعان‌ داشت: دشمن سعی دارد تا با دو قطبی‌سازی، ایران اسلامی را اندلسی کرده و باعث استحاله فرهنگی شود.

وی چادر هر زن ایرانی را به مثابه یک پرچم دانست و یادآور شد: هرقدر این پرچم بر سر مردم ایران باشد، این کشور شکست‌ناپذیرتر است.

فرمانده کل انتظامی کشور اضافه کرد: خاک‌ریزهای دفاعی دشمن که در جنگ نرم برای اندلسی کردن ایران هدف گرفته شده به دست سربازان و نیروهای پلیس یکی پس از دیگری فتح خواهد شد.

سردار رادان مردم را تعیین کننده در تمامی جنگ‌ها قلمداد کرد و بیان‌داشت: در فتنه ۸۸ وقتی به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین توسط فتنه‌گران جسارت شد، مردم با آفرینش ۹ دی خط بطلانی بر این ماجرا کشیدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: امروز در قم، خراسان رضوی، بوشهر و در یکایک استان‌ها مردم با آمدن در صحنه، نقشه فتنه‌گران که حجاب اسلامی را مورد هدف قرار داده بودند، نقش بر آب کردند.

سردار رادان با تاکید بر حضور مردم در صحنه، تصریح کرد: این صحنه پیوسته به جاست و صحنه‌های حضور مردم باید تعیین کننده باشد و تا آخر بماند و سربازان در زمان جنگ با حمایت این مردم می‌توانستند در کانال‌های کمیل و محاصره شده بمانند.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 6333 توسط حامد رمضانی و در روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 13:29:50
© Copyright 2024 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6331
23 / 2 / 1403 - 18:58

مخالفت مجلس با تعطیلی دو روز در هفته

نمایندگان مجلس با پیشنهاد کاهش ساعت کاری کارمندان از ۴۴ ساعت در هفته به ۴۰ ساعت مخالفت کردند.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، پیشنهاد کاهش ساعت کاری کارمندان از ۴۴ ساعت در هفته به ۴۰ ساعت، در مجلس رای نیاورد.

در همین رابطه به مرور آنچه امروز در مجلس در اینباره گذشت می‌پردازیم.

حجت‌الاسلام نقدعلی نماینده خمینی شهر در مجلس گفت:‌ تعطیلی شنبه، روز جمعه به‌عنوان روز عبادت را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و آثار سوء فرهنگی دارد.

وحیدی نماینده مجلس اما در موافقت با این طرح گفت: در استفتائی که مجلس داشته است، مراجع مخالفتی با تعطیلی شنبه نداشته‌اند.

متفکر آزاد نماینده مجلس در مقام مخالف اظهار کرد: در حالی که رژیم صهیونیستی در حال قتل و غارت است، تعطیلی شنبه پیام خوبی ندارد.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 6331 توسط حامد رمضانی و در روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 18:58:00
© Copyright 2024 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6329
23 / 2 / 1403 - 18:45

فرمانده کل انتظامی کشور در در نشست هم‌انديشي با فعالان عفاف و حجاب گیلان : ؛

مسیر دشمنان در حوزه عفاف و حجاب،ایجاد تردید و بعد تغییر و به‌وجود آوردن استحاله است

فرمانده کل انتظامي کشور، مسير دشمنان را اول ايجاد ترديد و بعد تغيير و به‌وجود آوردن استحاله عنوان کرد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، سردار  احمدرضا رادان  در نشست هم‌اندیشی با فضلا، نخبگان، اساتید دانشگاه و فعالان مردمی عفاف و حجاب استان گیلان که عصر روز جاری در سالن مجتمع خدماتی رفاهی غدیر شهرستان رشت برگزار شد، اظهار‌ داشت: خدا را شاکریم که توفیق شد در دهه کرامت به کرامت انسان‌ها بپردازیم.

وی افزود: عزیزان با اطمینان خاطر عرض می‌کنم موضوع کشف حجاب دعوا بر سر سه تار مو نیست.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به جنگ تحمیلی و اینکه حکایت جنگ آن موقع تطابق ذهن و عین بوده، افزود: حکایت امروز ما جنگی عینی پذیرفته ذهن نیست. در جنگ نرم امروز ذهن و عین باهم درآمیختگی ندارند.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه در دوران جنگ سخت زمانی یک شهید که می‌آمد چهار رزمنده از آن محله می‌رفت و هر مجروح صد ملاقاتی داشت و برای هر کس نقشی تعریف شده و چندین ستاد پشتیبانی و حمایتی تشکیل شده بود.

وی با تاکید بر این که امروز هم اگر کسی در میدان این جنگ نرم است باید مورد حمایت واقع شود بر ضرورت تشکیل ستادهای پشتیبانی تاکید کرد.

سردار رادان ادامه داد: هدف دشمنان اندلسی کردن ایران اسلامی است و دشمنان در این مسیر ابتدا به دنبال ایجاد تردید و بعد تغییر و به‌وجود آوردن استحاله هستند.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه دشمن با روش نرم و موریانه‌ای در حال تخریب بنیان‌های خانواده در ایران است، اظهار‌ داشت: در این خصوص باید از دریچه فرهنگی وارد شویم.

این مقام ارشد انتظامی به حوادث انقلاب و بعد از آن اشاره کرد و اذعان‌داشت:چرخ انقلاب در حال حرکت و سفره جنگ نرم امروز در موضوع عفاف و حجاب است.

سردار رادان با بیان اینکه ما در موضوع حجاب در حال ادای تکلیف خود هستیم، افزود: مردم به صورت عینی از طرح نور(عفاف و حجاب) حمایت کرده اند و باید پاسخگوی این حمایت مردمی باشیم.

ثبت شده در سایت ابریشم پرس طی شماره 6329 توسط حامد رمضانی و در روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 18:45:04
© Copyright 2024 http://abrishampress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر