هر چند بسیاری از کارشناسان ورزشی در مورد زمان افتتاح تردید های بسیاری داشتند اما خانه کشتی لاهیجان با سروصدای فراوان در دهه فجر سال قبل افتتاح شد و نوید روزهای خوب و جدیدی را برای کشتی دوستان و ورزشکاران لاهیجی می داد.

از دیرباز مردم کشتی دوست لاهیجان در رویای داشتن خانه کشتی بودند تا اینکه کلنگ این طرح در شورای چهارم و با کمک شهرداری لاهیجان به زمین زده شد .

ساخت این مجموعه ورزشی در همان زمان آغاز گردید و در شورای پنجم به ثمر نشست .

هر چند بسیاری از کارشناسان ورزشی در مورد زمان افتتاح تردید های بسیاری داشتند اما خانه کشتی لاهیجان با سروصدای فراوان در دهه فجر سال قبل افتتاح شد و نوید روزهای خوب و جدیدی را برای کشتی دوستان و ورزشکاران لاهیجی می داد.
در آن وانفسایی که شهرداری لاهیجان از بی پروژگی در دهه فجردست و پا می زد افتتاح خانه کشتی بسیار دهن پرکن بود. حضور استاندار گیلان و مقامات استانی و شهرستانی در این مراسم نیز نشان از همین موضوع داشت.
اما وقتی وارد سالن کشتی در روز افتتاح می شدید می توانستید حدس بزنید که این پروژه باعجله و تکمیل نشده به روز افتتاح رسیده است . کاملا در خاطرم است که وقتی با رییس اداره ورزش و جوانان لاهیجان هم کلام شدم از افتتاح خانه کشتی در آن زمان گلایه مند بود اما سعی می کرد با خویشتن داری از پرداختن به حاشیه اجتناب کند.
پیش بینی ها این طور بود که این خانه کشتی بصورت فرمالیته افتتاح می شود و به این زودی در اختیار کشتی گیران قرار نخواهد گرفت که صد البته اینگونه هم شد.
شهردار لاهیجان در روز افتتاح سرمست از این پروژه بی بدیل در حضور استاندار گیلان چنان با شور و شعف سخنرانی کرد که همه را به وجد آورد . (عکس های یادگاری فراوانی ثبت گردید) اما از نکات دیگر حضور رییس جدید هیئت کشتی لاهیجان که از قضا عضو شورای شهر نیز می باشد در مراسم بود . ایشان چند روز قبل از مراسم در صفحه اینستاگرام خود ضمن تشکر از شورای چهارم و قهرمان کشتی لاهیجان ابراهیم مهربان، خانه کشتی را از طرح های مفید و به نوعی حاصل تلاش های خود عنوان نمود.
حال اینکه چطور ایشان بدون هیچ سابقه ایی در ورزش کشتی رییس این هیئت شده است خود حدیثی مفصل دارد. اما سوال اصلی این است که بعد ازگذشت حدود پنج ماه چرا هنوز درب این سالن ورزشی بسوی علاقه مندان بسته است !؟


هر چند شنیده ها حکایت از آن دارد که رییس هیئت کشتی و شهرداری لاهیجان از نماینده شهرستان در مجلس خواسته اند تا از طریق نفوذ خود از فدراسیون کشتی تشک و اقلام مورد نیاز را برای خانه کشتی شهرداری لاهیجان فراهم نماید.
باید از شهردار خوش عکسمان و همچنین رییس هیئت کشتی و شورای دو دوره شهرمان پرسید شما که بودجه لازم جهت تکمیل این پروژه را در اختیار نداشتید به چه علت با آن همه عجله و هیاهو افتتاح کردید!؟
آیا این فریب افکار عمومی نیست!؟
البته به سرپرست فرمانداری لاهیجان نیز بابت حضور در مراسم یک پروژه نیمه کاره نقد جدی وارد است .
باید منتظر ماند و دید بالاخره چه زمان درب های این سالن به سوی کشتی گیران لاهیجانی باز خواهد شد تا شاید کشتی لاهیجان از این رکود رخوت انگیز خارج شود.
به امید آن روز

 

  • نویسنده : مرتضی پورمقدم