عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه تلاطم ایجاد شده در بازار ارز تامین دارو برای بیماران دیالیزی و مبتلا به ام اس را با مشکل مواجه کرده، از تلاش مجلس برای ارائه راهکاری در جهت تحت پوشش بیمه تکمیلی قراردادن بیماران خاص خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان  با تاکید بر اینکه بیماران خاص نیاز به توجه ویژه‌ای از سوی دولت و مجلس دارند گفت: برخی گروه‌های بیماران خاص هنوز بیمه تکمیلی ندارند، بنابراین تهیه دارو برای آنها با مشقت همراه شده است، از سوی دیگر تلاطم ایجاد شده در بازار ارز نیز مشکلات این بیماران را مضاعف کرده است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما انتظار داریم که دولت به بیماران خاص توجه بیشتری داشته باشد و تسهیلاتی را برای رفع مشکلات این بیماران در زمینه تامین دارو در نظر بگیرد تا دغدغه آنها در این حوزه برطرف شود.

وی با اشاره به بیماران خاصی که با مشکلات بیشتری در زمینه تامین دارو مواجه شده اند، تصریح کرد: هم‌اکنون بیماران مبتلا به ام اس و نارسایی‌های کلیوی که دیالیز می‌شوند در پی افزایش نرخ ارز با مشکلات عدیده ای در زمینه تامین دارو مواجه شده‌اند که سلامت آنها را به خطر انداخته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان اعتباراتی که در قانون بودجه ۹۷ برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ۴بیماری جدید به لیست بیماری‌های خاص لحاظ شده است خاطرنشان کرد: بیمه سلامت مدعی است که منابع کافی در قانون بودجه برای مدیریت این بیماری‌ها لحاظ نشده است، بنابراین امیدواریم که بتوانند از منابع موجود به بهترین شکل بهره ببرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری تلاش اعضای کمیسیون بهداشت مجلس برای ارتقای نحوه خدمات رسانی به بیماران خاص تاکید کرد: یکی از اقداماتی که در جهت بهبود وضعیت این بیماران باید صورت بگیرد این است که آنها را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند و این موضوعی است که در دستورکار جلسات آتی این کمیسیون قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه این موضوع در جلسات گذشته کمیسیون نیز مورد بررسی قرار گرفته است، چرا که اعضای کمیسیون بهداشت در تلاش هستند که راهکاری در جهت تحقق این مهم ارائه دهند.