به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، حمید خوش سیرت در آخرین یادداشت خود نوشت وقتی در روز دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶ و درست در روزهای پایانی سال به دیدار یکی از معاونین قدیمی وزارت صنعت رفتیم، مردی که همیشه با چهره‌ای خندان از همه پذیرا می‌شود، ولی این بار علیرغم آنکه خندان بود؛ در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، حمید خوش سیرت در آخرین یادداشت خود نوشت وقتی در روز دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶ و درست در روزهای پایانی سال به دیدار یکی از معاونین قدیمی وزارت صنعت رفتیم، مردی که همیشه با چهره‌ای خندان از همه پذیرا می‌شود، ولی این بار علیرغم آنکه خندان بود؛ در لابه‌لای مباحث بسیار جدی می‌شد.

به ناگاه وقتی بعد از نماز از اتاق اندرونی وارد اتاق کار خود شد به دکتر ذبیح نیکفر لیالستانی گفت: ای‌وای، بازهم که ایشان آمد و بازهم لابد شرکت احداث صنعت باید بگوید که کار احداث راه سیمان دیلمان به لاریخانی انجام‌نشده است!

دکتر مهدی کرباسیان خطاب به مدیرعامل شرکت مجری ساخت این راه گفت، به ولله من خجالت می‌کشم وقتی ایشان برای چندمین بار و فقط برای این راه و حل مشکل مردم پیش من آمده است و دفعه بعد باید ما به دیلمان برویم و برای افتتاح این راه، تا در کنار مردم خوب دیلمان باشیم.

معاون وزیر و مدیرعامل ایمیدرو در ادامه گزارش روند پیشرفت پروژه را از مجریان این کار خواست که هرلحظه هم حرف‌های آنان را قطع می‌کرد و می‌گفت چرا کار به مشکل برخورده است و چرا قطعه ۳ انجام نمی‌شود؟ کی انجام می‌شود؟ کی باید برویم دیلمان؟

 

کارفرما گفت قطعه ۱ و ۲ به اتمام رسیده است ولی قطعه ۳ که از سنگ بنه شروع می‌شود و تا لاریخانی ادامه دارد، هنوز با مشکل مواجه است.

وی گفت برای پیمانکار پروژه حکم جلب صادرشده است و برخی از ادارات اجازه کار را نمی‌دهند و درعین‌حال معارض هم داریم! باید چه کنیم؟

معاون وزیر گفت من به آقای سالاری استاندار گیلان نامه زدم و گفتم که برای حل این راه باید شما کمک کنید.

گفتم که نماینده مجلس به‌شدت پیگیر این کار است و با کمک ایشان و شما می‌توانیم این کار را تمام کنیم.

در این هنگام نماینده مجلس گفت که برای حل مشکل به وجود آمده باید با کمک استاندار و حضور چند اداره کل ذی‌ربط که در این پروژه می‌توانند مانع به وجود آمده را حل کنند، جلسه‌ای فوری تشکیل شود تا با تأکید و نظر قاطع استاندار این مانع برطرف شود.

معاون وزیر در این هنگام گفت آقای نیکفر اگر شما این کار را با حمایت استاندار تمام کنید ما به شما قول می‌دهیم تا حداکثر شهریورماه قطعه ۳ و کل پروژه را به مردم دیلمان و پیرکوه تحویل دهیم.

این خبر مهم می‌تواند در آغاز سال نو برای مردم دیلمان و پیرکوه و شهرستان سیاهکل و همه گیلانیان بهترین خبر باشد، چراکه بیش از یک دهه است که رنجی عظیم و سختی‌های فراوان و هزینه‌های سنگینی را متحمل شده‌اند. کاری که با قول‌ها و وعده‌های شیرین برای آن‌ها شروع‌شده بود و اکنون هم سرمایه‌گذار و هم مردم دچار این مشکلات شده‌اند.

سال ۹۷ می‌تواند پایان همه این‌ها باشد و افتتاح راه جدید از کارخانه سیمان دیلمان تا لاریخانی با حضور وزیر صنعت و معاون وزیر و استاندار و نماینده لاهیجان و سیاهکل می‌تواند برای اولین بار به‌جای افتتاح و شروع سختی‌ها؛ مهر پایانی بر همه رنج‌ها و هزینه‌های مالی و جانی مردم این منطقه شود.