فاز اول پروژه آبرسانی به 11 روستای شهرستان املش روز پنجشنبه با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در گیلان به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس،  فاز اول پروژه مجتمع آب رسانی شهدای سمام به ١١ روستای ییلاقی شهرستان املش با حضور رنجبر فرماندار املش، دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان، آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان،سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، حجت الاسلام والمسلمین صفری نماینده مردم شریف شهرستان های رودسر واملش و مهندس حسینی مدیرعامل آب و فاضلاب استان گیلان با محوریت روستای موسی کلایه به بهره برداری رسید.

استاندار گیلان در آئین بهره برداری از فاز اول پروژه آبرسانی به ١١ روستای ییلاقی گفت: توسعه و آبادانی جز در سایه وحدت، همدلی و همبستگی ممکن نیست

دکتر زارع تصریح کرد: به یقین خدمت رسانی در روستاها از اولویت بالایی برخوردار است به ویژه آنکه بخش قابل توجهی از جمعیت گیلان را روستانشینان تشکیل می دهند.

استاندار گیلان به نقش موثر روستاییان در تامین امنیت و سلامت غذایی هموطنان اشاره و اضافه کرد:  روستاییان در تامین کالاهای اساسی و استراتژیک کشور نقش مهمی دارند.

 وی به انجام طرح های درحال اجرا از سوی دستگاه های اجرایی و نیز طرح های مشارکتی در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: از جمله طرح های مشارکتی استان آبرسانی به 11روستای شهرستان املش است که بر لزوم شتاب در بهره برداری آن تاکید داشتم و با حمایت هایی که صورت می گیرد ، بزودی فازهای بعدی آن هم تکمیل می شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به چالش آب آشامیدنی در یک سوم از شهر و برخی روستاهای املش و نشست خود با وزیر نیرو در دوشنبه هفته جاری ، خاطرنشان کرد: دکتر اردکانیان درخصوص تامین اعتبار برای تکمیل مجتمع تصفیه خانه طول لات رحیم آباد قول مساعد داده است که در رفع مشکلات حوزه آب در شهرستان املش هم موثر است.

در ادامه رنجبر فرماندار شهرستان املش در مراسم افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به 11 روستای شهرستان املش گفت: هر پروژه ای که با همدلی و همبستگی همه مسئولین و آحاد مردم به افتتاح می رسد موجبات خرسندی و شادمانی مردم را بهمراه دارد لذا از تمام کسانی که در افتتاح این پروژه بزرگ همکاری و همراهی داشته اند تشکر و قدردانی می کنم.
فرماندار املش گفت: از زمان حضورم بعنوان خدمتگزار مردم املش بارها گفته و متذکر شده ام که بزرگترین مشکل و چالش مردم خوب ،فهیم و نجیب شهرستان املش، مشکل آب آشامیدنی است که ان شاالله با توجه به همدلی و تعامل مدیران استان و شهرستان و پیگیری های نماینده محترم مجلس حضرت حجت الاسلام والمسلمین صفری و امام جمعه محترم و با همکاری سایر مسئولان ذیربط بتوانیم مشکل آب شهرستان را به طور ریشه ای و برای همیشه مرتفع نماییم.

رنجبر در پایان از مردم خوب و زحمت کش مناطق ییلاقی که با صبوری تا کنون مشکلات ناشی از کم آبی را تحمل کرده اند تقدیر و تشکر کرد.
لازم به ذکر است هدف پروژه در فاز اول تامین آب روستای موسی کلایه و برخورداری جمعیتی بالغ بر ۶٩۴ نفر از آب آشامیدنی خواهد بود و اجرای پروژه در فاز اول شامل ۵ کیلومتر لوله گذاری ، حفر و تجهیز یک حلقه چاه و اتاقک سرچاهی ، احداث مخزن بتنی ٣٠٠ مترمکعبی و احداث ایستگاه پمپاژ با اعتباری معادل ٣٠ میلیاردریال بوده است

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=34323