سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: رسالت خبرنگاران و رسانه ها افزایش آگاهی و دانش مردم است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس،  سرپرست فرمانداری لاهیجان در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لاهیجان ضمن تاکید بر جایگاه ویژه رسانه‌ها و عملکرد موثر خبرنگاران در افزایش آگاهی و دانش مردم گفت: روسای ادارات موظفند روابط عمومی دستگاه اجرایی خود را مکلف کنند تا پاسخگوی سئوالات و انتقادات مردم باشند.

نورالله اکبری ضمن قدردانی از تلاش های فعالین فضای مجازی و رسانه ها گفت: بابت اینکه نسبت به مطالبات مردم که در برخی موارد دچار کمبودهایی هستیم ، عذرخواهی می‌کنیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آگاهی بخشی خوب رسانه‌ها افزود: قبل ازشیوع این بیماری در مصاحبه‌هایی اعلام کردم موضوع اطلاع رسانی در مورد کرونا باید زودتر آغاز می‌شد .

سرپرست فرمانداری لاهیجان همچنین گفت : مطالبات رسانه ها در عملکرد و تصمیم گیری مدیران تاثیر مثبت دارد و اگر رسانه‌ها به عنوان صدای مردم فعالیت کند و نماد واسط بین مردم وحاکمیت باشند، بسیاری از معضلات پیش نمی آید.

وی در ادامه با اشاره به وجود تحریم های ظالمانه و همچنین کاهش درآمدهای نفتی تاکید کرد: مردم تحت فشارهای معیشتی و اقتصادی هستند و اعمال محدودیت برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا امکان پذیر نیست چرا که اگر محدودیت ها را بیشتر نماییم وضعیت اقتصادی و گردش مالی با مشکل روبرو خواهد شد .

نورالله اکبری در پایان تنها راه کنترل این بیماری را نظارت بیشتر بر اجرای دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت : در این راه نظارت‌های دولتی کافی نیست و همراهی و نظارت های مردمی باید افزایش یابد همچنین از ظرفیت رسانه ها استفاده شود.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=34189