رسول فرخی با اشاره به رتبه پایین لاهیجان از لحاظ برخورداری شاخص های بهداشتی خواستار شناخت ظرفیت ها فرصتهای شهرستان در جهت توسعه پایدار شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، رسول فرخی ، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای سلامت لاهیجان که با حضور ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد ،  با بیان اینکه طبق برنامه پنجم قرار بود دو بیمارستان  مجهز  و یک بیمارستان جنرال در لاهیجان احداث شود، اظهار کرد: ضعف های حوزه سلامت لاهیجان به اطلاع وزیر بهداشت و درمان رسانده شده است. در این راستا  شناخت ظرفیت ها و فرصت های شهرستان می تواند در توسعه پایدار کمک کننده و اثر بخش باشد.

وی با بیان اینکه لاهیجان به لحاظ تاریخی، تمدنی و جغرافیایی نیازهای گسترده و مولد دارد، افزود: شهرستان  لاهیجان، اکنون به قطب درمانی شرق استان تبدیل شده و ارائه کننده خدمات درمانی به گردشگران و مردم شرق استان حتی تا غرب استان مازندران است، از این رو باید به توسعه همه جانبه آن توجه جدی شود.

عضو مجمع نمانیدگان گیلان در خانه ملت ، با تاکید بر بررسی مشکلات مردم  در ابعاد مختلف برای رهایی از وضعیت کنونی  گفت لاهیجان از لحاظ شاخص های بهداشتی در پایین ترین رده ممکن قرار دارد که جای تعجب دارد .

دکتر فرخی با  اشاره به وضعیت بحرانی اورژانس بیمارستان 22 آبان لاهیجان، گفت: این اورژانس به مرکز پایش بیماران کرونایی تبدیل شده، اما امکان پاسخ به نیاز همزمان چندین مراجعه کننده را ندارد و نیازمند بازنگری و انتقال به بیمارستان دیگری است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف های ساختاری و ارائه خدمت به بیماران ، رفع کمبود نیرو، نواقص چیلرها، سردخانه، داروخانه سرپایی و کمبود امکانات آزمایشگاهی را خواستار شد.

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=33975