رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست شورای سلامت لاهیجان، با اذعان به اینکه سیر افزایش امکانات و تجهیزات درمانی در گیلان ادامه دارد، گفت: تمامی تلاش مسوولان دانشگاه، رفع کمبودهای موجود و اعتلای شاخص های توسعه بهداشت و درمان در استان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،  دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه شورای سلامت شهرستان لاهیجان  با اشاره به مشکلات عدیده در حوزه بهداشت و درمان گیلان، اظهار کرد: بیمارستان های استان،  اغلب قدمتی بین 70 تا 100 سال دارند و زیرساخت های بهداشتی، آموزشی و خوابگاهی آن بسیار کم و حتی فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه در کل کشور در راستای طرح تحول سلامت 250 کلینیک تخصصی افتتاح شده، افزود: از این بین، 10 کلینیک به گیلان اختصاص یافت که از این تعداد، تنها دو کلینیک  ساخته شده، اما هنوز به بهره برداری نرسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضعف ها و کمبود های عمده زیرساختی  و تجهیزاتی حوزه سلامت گیلان در سال های گذشته، گفت:  طی یک سال اخیر، پنج دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده و سرانه تخت های ICU در گیلان در کنار تخت های درمانی افزایش یافته است.  سیر افزایش امکانات و تجهیزات درمانی و تشخیصی نیز همچنان در گیلان ادامه دارد.

دکتر سالاری با اشاره به  ضرورت جذب پرستاران  داوطلب در ایام کرونا، افزود:  افزایش تخت های درمانی از یک سو و میزان بالای مرگ و میر در روزهای نخست شیوع کرونا از سوی دیگر، موجب شد تا مسوولان تصمیم به جذب پرستاران داوطلب بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استان گیلان به داشتن چنین پرستارانی افتخار می کند و به آنها می بالد، گفت: نیاز گیلان به این قشر پر تلاش تنها به دوران کرونا ختم نمی شود، بلکه استان به شدت نیازمند پرستار بوده و همچنان پیگیر جذب پرستاران هستیم، هر چند تاکنون طی چندین نوبت، در وزارت خانه و حتی کتبا پیگیر مطالباتشان بوده ایم.

دکتر سالاری همچنین به ضعف های حوزه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه و همچنین داروخانه بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان باید در اسرع وقت به صورت شبانه روزی  فعال شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت خدمت منظم و مستمر پزشکان در مراکز بیمارستانی و درمانی لاهیجان تاکید کرد و گفت: پزشکی که در استخدام دانشگاه علوم پزشکی است باید به مردم خدمت کند و  همکاری مستمر و منظم داشته باشد.

وی با اشاره به ضعف های حوزه سلامت استان،  تصریح کرد: در برخی از بیمارستان ها مردم به دلیل نداشتن امکانات کافی، دچار مشکل هستند و  این وضعیت، زیبنده  مردم فرهیخته این استان نیست، از این رو تمام  تلاش ما رفع کمبودهای موجود و اعتلای شاخص های توسعه بهداشت و درمان در استان است.

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=33972