مدیرکل هواسناسی گیلان، با بیان اینکه فردا آسمان صاف تا قسمتی ابری است، گفت: انتظار داریم افزایش دمای سه تا هفت درجه سانتی گراد در نقاط مختلف گیلان به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها اتفاق بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،محمد دادرس با بیان اینکه در حال حاضر آسمان گیلان نیمه ابری تا ابری است، اظهار کرد: وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق از دیگر پدیده های جوی طی امروز است.

وی دمای هوای رشت در گرم ترین و خنک ترین ساعات را به ترتیب ۳۰ و ۲۱ درجه سانتی گراد دانست و عنوان کرد: از فردا شاهد استقرار جوی پایدار در منطقه و افزایش محسوس دما خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه فردا آسمان صاف تا قسمتی ابری است، تصریح کرد: تقویت موج هوای گرم و پایدار، افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود.

دادرس ادامه داد: انتظار داریم افزایش دمای سه تا هفت درجه سانتی گراد در نقاط مختلف گیلان به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها اتفاق بیفتد.

وی از روند افزایشی دما تا روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد و یادآور شد: افزایش دما همراه با افزایش رطوبت خواهد بود لذا تمهیدات لازم در بخش های مختلف کشاورزی از جمله باغداران، مرغداری ها، پرورش ماهی صورت گیرد.

وی از سالمندان و بیماران تنفسی و قلبی و عروقی و کودکان خواست در ساعات اتوج گرما از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند و گفت: ارتفاع موج دریا طی امروز و فردا حدود ۵۰ سانتیمتر بوده که برای فعالیت های مرتبط ناسب است.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=33138