مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، موزه دفاع مقدس را محل رجوع تخصصی پژوهشگران و محققین حوزه ایثار و شهادت دانست و اضافه کرد: موزه دفاع مقدس سهم بزرگی در انتقال فرهنگ شهدا برای جامعه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،سرهنگ حسین مصطفی پور در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، ماموریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را مکمل رسالت بنیاد شهید دانست و اظهار کرد: خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران یک توفیق الهی برای مجموعه بنیاد شهید محسوب می شود.

وی کسب رضایتمندی خانواده های شاهد و ایثارگر را دارای اجر دنیوی و اخروی دانست و افزود: تکریم خانواده های شهدا مصداق واقعی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، نسل های آینده را نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش ها و آرمان های شهدا دانست و بیان کرد: امروز هنر ماست که پیام شهدا را به نسل آینده منتقل کنیم و یکی از بهترین روش ها استفاده علمی و منطقی از آثار و اسناد دفاع مقدس است.

مصطفی پور، با تاکید بر لزوم حفاظت و صیانت از آثار و اسناد افتخار کشور، خاطرنشان کرد: برای ثبت آثار و اسناد دفاع مقدس باید مستندات درست و دقیق را جمع آوری کنیم. همچنین نیازمند ایجاد یک فضای مناسب برای نگهداری علمی و منطقی از این اسناد هستیم.

وی موزه دفاع مقدس را یکی از کارهای مهم بنیاد حفظ آثار و نسر ارزش های دفاع مقدس در گیلان دانست و متذکر شد: این کار دیر شروع شده، اما اکنون کار در حال انجام است و امیدواریم با همکاری مسئولان بتوانیم در بازه زمانی تعیین شده به افتتاح برسیم.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، موزه دفاع مقدس را محل رجوع تخصصی پژوهشگران و محققین حوزه ایثار و شهادت دانست و اضافه کرد: موزه دفاع مقدس سهم بزرگی در انتقال فرهنگ شهدا برای جامعه خواهد داشت.

موزه دفاع مقدس یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی گیلان است

عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز، با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و صیانت از ارزش های دفاع مقدس، اظهار کرد: در این راستا اقدامات خوب و موثری صورت گرفته، اما همچنان جای کار دارد.

وی دفاع مقدس را یک گنجینه برای دیروز و امروز و فردای جامعه ما دانست و افزود: ماهیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حفظ آثار و اسناد دفاع مقدس پیوند دارد و فرصت بسیار محدود است، زیرا تجربه نشان می دهد گذشت زمان در ثبت وقایع تاریخی ما را از بانیان اصلی و شاهدان عینی دور می کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، تحریف برخی از وقایع تاریخی را به واسطه کوتاهی صاحبان و بانیان اصلی در ثبت تقویمی آن تاریخ دانست و اضافه کرد: اگر اقدام به موقع نسبت به ثبت و ضبط آثار دفاع مقدس نکنیم، عده ای با نیت و سوگیری های خاص به تحلیل و تحریف وقایع می پردازند و لذا شاهد تحریف و مخدوش شدن تاریخ هستیم.

پاکاری، خانواده های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس را حافظان تاریخی آن مقطع پرافتخار دانست و گفت: بنیاد و حفظ آثار دفاع مقدس و کنگره شهدا و سپاه یک هدف و چشم انداز را دنبال می کنند و آن ترویج آرمان های انقلاب و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی والدین، همسران و فرزندان شهدا را سرمایه های نظام دانست و اضافه کرد: موزه دفاع مقدس یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی گیلان است و لذا بنیاد شهید آمادگی دارد نسبت به تکمیل و تجهیز محتوایی این موزه کمک کند.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، هنر را یکی از بهترین ابزارها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: اثرگذاری کتاب و فیلم و موسیقی و آثار تجسمی در انتقال ارزش های دفاع مقدس بسیار بالاست، اما تجربه حضور میدانی از طریق احداث موزه دفاع مقدس از جذابیت ویژه ای برخوردار است.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=33127