شهرداری و شورای شهر لاهیجان در اقدامی ارزشمند بیش از ۳۰۰ جلد کتاب به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال به کتابخانه عمومی این شهر اهدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،امروز شهردار و اعضای شورای شهر لاهیجان در اقدامی ارزشمند و در راستای تحقق عنوان پایتخت کتاب برای این شهر ۳۱۶ جلد کتاب به کتابخانه عمومی لاهیجان اهدا کردند.

هدف از این کار گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و در راستای تقویت و غنی سازی هرچه بیشتر منابع کتابخانه های عمومی شهر لاهیجان عنوان شده است.

ارزش کتاب‌های اهدای شده به کتابخانه عمومی شهر لاهیجان ۱۰۰ میلیون ریال است.

این مجموعه ۳۱۶ جلدی در موضوعات متنوعی اعم از تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، روانشناسی، ادبیات، هنر و نیز علوم عملی و نیز در رده‌های سنی مختلف کودک، نوجوان، بزرگسال است که به منظور تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه های عمومی روستایی و تکمیل منابع کتابخانه های شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهرداری و شورای  شهر لاهیجان برای کسب عنوان پایتخت کتاب با شعار «شهروند دانا، جامعه توانا» اقدامات فرهنگی متنوعی انجام داده‌اند که ایجاد دیوارهای کتاب، برگزاری جشنواره‌های مختلف کتابخوانی، برگزاری نشست کتاب خوان چهره‌های فرهنگی و شاداب سازی کتابخانه های عمومی از جمله این اقدامات است.

شهرستان لاهیجان دارای ۶ باب کتابخانه عمومی در شهر لاهیجان و بخش‌ها و روستاهای رودبنه، لیالستان و بارکوسرا است.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=33101