آیت الله فلاحتی در جلسه شورای اداری شهرستان لاهیجان با تاکید براینکه باید قدر نعمت خدمتگزاری به مردم را بدانیم، اظهار کرد: هم آوایی، همگرایی، وحدت و هم افزایی مسئولان مایه رشد شهر، شهرستان و استان می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان لاهیجان که در مسجد جامع شهر لاهیجان برگزار شد، با سلام و عرض ادب خدمت خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و مردم لاهیجان اظهار کرد: لاهیجان شهر ویژه ای در گیلان است و مردم این منطقه حسن های بسیاری دارند.
وی به علاقه مردم لاهیجان به این شهرستان اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران لاهیجانی علاقمند به سرمایه گذاری در این منطقه هستند و این امر جای افتخار دارد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه در طول تاریخ لاهیجان مورد توجه ویژه ایرانی ها بوده است، تصریح کرد: لاهیجان در طول تاریخ عالمان و فرهیختگان بسیاری داشته که قابل ستایش است.
آیت الله فلاحتی، شهدا را سرگل فرهیختگان دانست و بیان کرد: شهیدان جان خود را فدا کردند تا امروز مردم بتوانند در آرامش زندگی کنند.
وی، مسئولان را خادم و خدمتگزار مردم عنوان کرد و گفت: نعمت خدمت به مردم بالاترین سرمایه عمر محسوب می شود و مسئولان باید قدر این نعمت را بدانند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بهترین دوران عمر، دوران با نشاطی است، خاطرنشان کرد: کسی که توانمندی لازم در امر مدیریت ندارد نباید خود را در معرض مسئولیت قرار دهد.
آیت الله فلاحتی، خدمتگزاری به مردم را نعمت بزرگ خداوند در نظام اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: خدمت در نظام اسلامی جنون می خواهد و مسئول باید سر از پا نشناسد.
وی ادامه داد: اگر کسی در نظام اسلامی برای اشغال یک مسئولیت تلاش کند که برای خدا نباشد، خسارت در دنیا و آخرت است.
امام جمعه رشت با تاکید براینکه باید قدر نعمت خدمتگزاری به مردم را بدانیم، اظهار کرد: هم آوایی، همگرایی، وحدت و هم افزایی مسئولان مایه رشد شهر، شهرستان و استان می شود.
آیت الله فلاحتی، رهبران شایسته و صالح را سبب پیشرفت کشور ها ذکر کرد و افزود: دنیای غرب با قیام مردم اروپا و آمریکا متوجه شد که انقلاب اسلامی صادر شده است.
وی با اشاره به وجود همگرایی بین مسئولان گیلان، بیان کرد: در شیوع کرونا مسئولان با همراهی مردم گیلان در رعایت مسائل بهداشتی در کشور زبانزد شدند و از این بابت از مردم قدردانی می کنم.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر تعامل جمعی مسئولان در مسائل شهری و روستایی تاکید کرد و گفت: وجود برخی مشکلات اقتصادی در اجرای پروژه ها معلول نبود تعامل درست بین مسئولان است.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه یکی از علل وجود پسماند در گیلان نبود هماهنگی، هم آوایی و تعامل سازنده بین مسئولان بود، تصریح کرد: مسئولان برای اجرای پروژه ها و توسعه مناطق باید طرح و برنامه داشته باشند.
وی به بارندگی ها در ابتدای سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: سدها و آب بندان ها پر آب شدند و اکنون بخشی از کمبود آب کشاورزی به دلیل نبود زیرساخت ها و مدیریت درست است.
امام جمعه رشت با تاکید براینکه مسئولان باید خود را خدمتگزار مردم بدانند، خاطرنشان کرد: نظارت دقیق و کارشناسی شده از پروژه توسط مسئولان مهم است.
آیت الله فلاحتی، لاهیجان را شهرستان چای خیز گیلان دانست و اظهار کرد: به دلیل کیفیت خوب چای داخلی ۸۰ درصد مردم ایران علاقمند مصرف چای داخلی هستند.
وی با اشاره به اینکه اجرای چندباره یک پروژه خیانت است، بیان کرد: دقت و سختگیری مسئولان در اجرای پروژه ها موجب موجب ایجاد راحتی برای مردم می شود.
امام جمعه رشت به روایتی مبنی براینکه همنشینی با اهل دین مایه شرافت انسان در دنیا و آخرت است، اشاره کرد و گفت: مشورت با انسان دارای ویژگی های عاقل و ناصحیح تاثیرگذار است بنابراین کسانی را در دستگاه ها مشاور بگیرید که دلسوز مردم باشند.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، اظهار کرد: مسئولان باید بدانند همیشه حق با مردم است و اگر نمی توانند مشکلات جامعه را برطرف کنند باید در کنار آحاد جامعه باشند.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=32995