رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان گفت: سی و نهمین سالگرد شهادت، شهیدان «انصاری» و «نورانی» به صورت تلویزیونی با سخنرانی سردار نقدی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، سرهنگ عباس حسینی عصر امروز در نشستی، اظهار کرد: سی و نهمین سالگرد مراسم شهادت تنها استاندار شهید کشور، شهید «علی اخوین انصاری» و شهید «علی رضا نورانی» معاون عمرانی اسبق استانداری گیلان و گرامیداشت یاد و خاطره ۲۵۷ شهید کارمند استان گیلان به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان، افزود: این یادواره تلویزیونی با سخنرانی اینترنتی سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه و خانواده شهیدان انصاری و نورانی در روز یک شنبه ساعت ۱۸ عصر به صورت زنده از شبکه باران پخش می‌شود.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه ساعت ۸ صبح روز یک شنبه نیز محل شهادت این شهدا گلباران می‌شود، گفت: مهمان ویژه این برنامه‌ها همسر شهید انصاری است و مراسم گلباران نیز با حضور استاندار و مدیران کل استانی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهید علی انصاری اهل شهرستان رودسر و شهید علی رضا نورانی اهل شهرستان لنگرود بودند، افزود: مراسم گلباران مزار این دو شهید در رودسر و لنگرود نیز با حضور مردم و مسئولان انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا یادواره شهیدان انصاری و نورانی به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود، گفت: ابتکار برگزاری یادواره‌های شهدا به صورت تلویزیونی بازتاب کشوری دارد.

حسینی با اشاره به برخی ویژگی اخلاقی شهید علی انصاری، گفت: وی متکی به خداوند متعال، پیرو خط ولایت فقیه، اهل بخشش، انفاق و کمک به نیازمندان و مستضعفان بود و تمام وقت خود را وقف خدمت به مردم و اسلام می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: مسئولان وظیفه دارند با برگزاری یادواره‌های شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را به جوانان امروزی منتقل کنند.

شهید علی اخوین انصاری و شهید علیرضا نورانی در ۱۵ تیرماه سال ۱۳۶۰ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در مسیر عزیمت به محل استانداری گیلان در خیابان لاکانی شهر رشت به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=32987