دکتر رییسی در پاسخ به سوالی در خصوص درصد مبتلایان به کرونا گفت نمی‌توان یک آمار کلی کشوری اعلام کرد، چون استان به استان فرق می‌کند. در برخی استان‌ها 4 درصد یا 5 درصد میزان درگیری با کرونا بوده است، برخی 10 تا 12 درصد، در استان تهران نیز بر اساس بررسی‌های صورت گرفته کمتر از 20 درصد افراد درگیری بیماری شده‌اند. قم و گیلان بالای 40 درصد درگیر شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، دکتر علیرضا رییسی در نشست ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران در استودیو سلامت وزارت بهداشت شرکت کرد

وی در این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند درصد کشور درگیر کرونا شده است، گفت: نمی‌توان یک آمار کلی کشوری اعلام کرد، چون استان به استان فرق می‌کند. در برخی استان‌ها 4 درصد یا 5 درصد میزان درگیری با کرونا بوده است، برخی 10 تا 12 درصد، در استان تهران نیز بر اساس بررسی‌های صورت گرفته کمتر از 20 درصد افراد درگیری بیماری شده‌اند. قم و گیلان بالای 40 درصد درگیر شده‌اند. اگر قرار باشد به ایمنی جمعی برسیم باید بالای 65 درصد درگیری به کرونا اتفاق افتاده باشد.

معاون وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه استفاده از ماسک در اجتماعات، مکان‌های سرپوشیده و وسایل حمل و نقل عمومی در کشورها در حال اجباری شدن است، افزود: لازم است که استفاده از ماسک اجباری شود. من اعتقادم بر آن است که با تکیه و همکاری مردم اگر از ماسک استفاده شود، به ویژه در مکان‌های سربسته و تجمعات، می‌توانیم خطر انتقال بیماری را بسیار کاهش دهیم.

وی درباره وضعیت به کارگیری پرستارهای 89 روزه که قرار بود در مجوزهای جدید، استخدام و به کارگیری شوند، گفت: در ارتباط با پرستاران 89 روزه‌ نیز در جریانم برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته که به کارگیری طولانی مدت شوند و مجوزهایی برای استخدام آنها در دانشگاه‌ها اخذ شده است.

معاون بهداشت همچنین درباره برخی اظهارات مبنی بر بروز موج دوم بیماری در کشور، گفت: موقعی که صحبت از موج یا شیوع مجدد بیماری می‌شود باید بدانیم که هر موجی یک بازوی بالا رونده دارد تا به یک قله می‌رسد و پس از آن یک بازوی پایین رونده دارد. زمانی از موج دوم صحبت می‌کنیم که این اتفاق رخ دهد. فعلا چنین اتفاقی در سطح کشور و استان‌ها نیفتاده است و امیدوار هم هستیم که نیفتد. در مجموع خوشبختانه فعلا دچار موج دوم در استان‌ها نشده‌ایم.

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=32735