دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در اولین روز از سفر به گیلان از روند عملیات اجرایی باقیمانده پروژه آزادراه رشت - قزوین و نیز پروژه تکمیل راه آهن رشت - کاسپین- بندر انزلی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،  دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نخستین برنامه سفر سه روزه خود به گیلان، عصر امروز (چهارشنبه) از روند عملیات اجرایی باقیمانده پروژه آزادراه رشت – قزوین بازدید کرد.

  همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان ، از روند تکمیل پروژه احداث راه آهن رشت – کاسپین – بندر انزلی بازدید کردند و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

 سه هزار و ۲۰۰ متر از مسیر ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت – قزوین در دولت یازدهم به بهره برداری رسید؛  عملیات اجرایی هشت کیلومتر باقی مانده نیز از خردادماه سال گذشته آغاز شده است.

همچنین راه آهن رشت – کاسپین- بندر انزلی پروژه ای راهبردی و در مسیر کریدور شمال – جنوب در دست اجراست که اتمام و بهره برداری آن می تواند در حوزه صادرات و گردشگری تحولات خوبی را برای گیلان و ایران رقم بزند.

قطعه 6 راه آهن قزوین – رشت از کیلومتر 185 (جاده جیرده) آغاز و پس از قطع جاده رشت – فومن و با عبور از روستاهای کمسار، پس ویشه و کفترود (نرسیده به جاده پیربازار) خاتمه می یابد. طول این قطعه نزدیک به 17 کیلومتر است و افزون بر 56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 94 آبرو به طول 312 متر و نیز هشت پل خاص به طول 273 متر در این قطعه کار می شود.

 قطعه 7 این خط ریلی نیز در محدوده کیلومتر 210 به سمت منطقه آزاد انزلی جدا می شود و این راه را به بندر کاسپین متصل می کند و طول آن نزدیک به 20 کیلومتر است. تعداد کل آبروهای این قطعه 96 آبرو به طول 285 متر و پل های خاص آن نیز 9 پل به طول 266 متر است.

 حضور در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، بازدید از روند اجرای پروژه دو سد شفارود رضوانشهر و پلرود رودسر از دیگر برنامه های سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به گیلان است.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=31731