در آستانه تعطیلات عید فطر و حجم زیاد مسافرانی که به سوی گیلان می آیند ، این احتمال را به وجود آورده که موج بعدی ویروس در استان شروع شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم  پرس ، از شیوع ویروس کرونا در کشور سه ماه میگذرد

در روزهای ابتدای شیوع این ویروس ، براساس اعلام وزارت بهداشت ، گیلان به عنوان یکی از استانهایی شناخته شد که بیشترین مبتلا را در کشور داشت و این اتفاق منجر به ایجاد مشکلات بسیاری شد و با رشادتهای کادر درمان و رعایت مردم استان تا حدود بسیار زیادی شیوع ویروس در استان متوقف شد . تا جایی که به گفته رییس بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان یکی از بیمارستانهای درگیر با ویروس ، در حال حاضر فقط 4 مبتلا در این بیمارستان بستری هستند که در مقایسه با ورودی های اسفند ماه بسیار عدد پایینی است .

بسته شدن راه های ورودی به استان در تعطیلات نوروزی و فاصله گذاری های اجتماعی یکی از مهمترین دلایل کنترل ویروس در استان بوده ، اما با توجه به اینکه این استان به عنوان یکی از مقاصد مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات به شمار میرود ، در آستانه تعطیلات عید سعید فطر ، خطر شیوع دوباره ویروس استان گیلان را تهدید میکند .

براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا ، از پنجشنبه اول خرداد کلیه مراکز اقامتی ، هتل ها ، رستوران ها و کافه های استان یکبار دیگر بازگشایی خواهد شد و حجم زیاد مسافرانی که از آخرین ساعات چهارشنبه سفر خود را  به سمت استان گیلان آغاز کرده اند برای مردم و مسئولین استان ایجاد نگرانی هایی کرده است .

اتفاقی که براساس نظر کارشناسان با توجه به آمادگی گیلان برای موج بعدی کرونا ، میتواند منجر به شیوع دوباره ویروس در این ویروس شود.

امید است که مسئولین استانی تمهیدات لازم را برای کنترل این ویروس در استان به کار گیرند و مسافران نیز تا حد امکان با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی ، خطر را از استان گیلان دور کنند .

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=31612