رییس اداره کار و رفاه اجتماعی لاهیجان با اشاره به ثبت نام بیش از 1700 نفر از بیمه شدگان لاهیجانی در سامانه بیمه بیکاری گفت کارفرمایان نیز میتوانند با ورود به سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، رییس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان لاهیجان ضمن تاکید بر حمایت وزارت کار و رفاه اجتماعی از کسب و کارهایی که در جریان شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند گفت :  ۱۳ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده‌اند که این مشاغل دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش‌فرمایی هستند و میتوانند از کمک های مشخص شده بهره مند شوند .

بشردوست افزود براساس این 13 رسته شغلی در شهرستان لاهیجان نزدیک به 15200 مشمول استفاده از بیمه بیکاری وجود دارد که از این تعداد ، 1750 نفر تا کنون در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تا 3 ماه میتوانند از خدمات بیمه بیکاری بهره مند شوند .

وی همچنین گفت کارفرمایان متقاضی دریافت وام ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی کرونا نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=31540