دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان از انهدام یک باند بین المللی قاچاق سیگار در آستارا با کشف ۲۱ میلیون نخ سیگار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، فلاح میری  گفت: دستگاه قضایی استان گیلان به شکل جدی و قاطع با پدیده قاچاق برخورد مستمر خواهد کرد و مبارزه مداوم و برنامه‌ریزی شده با قاچاقچیان عمده و کلان از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان در ادامه از انهدام یک باند بین المللی قاچاق سیگار خبر داد و افزود: این باند بین المللی قاچاق سیگار با ارایه اسناد و مدارک صوری حمل و نقل ترانزیت اقدام به قاچاق سیگار به ارزش ریالی ۱۲۰ میلیارد تومان کرده است.

فلاح میری با اشاره به اینکه از این باند ۲۱ میلیون نخ سیگار کشف و توقیف شده است گفت:این سیگار‌ها که ساخت کشور صربستان است از طریق یکی از کشور‌های همسایه وارد ایران شده است و عوامل قاچاق با ارائه اسناد و مدارک صوری حمل و نقل ترانزیت و همچنین همدستی یک شرکت بین المللی اقدام به شکستن پلمب در آستارا می‌کنند که در حین بارگیری توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)، کالای قاچاق کشف و قاچاقچیان دستگیر می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با بیان اینکه این باند حرفه‌ای قاچاق سیگار با همکاری قاچاقچیان بین المللی از طریق گمرکات کشور‌ها اقدام به قاچاق سیگار کرده اند، گفت: سردسته این  شبکه بین المللی که با هویت جعلی به همدستانش معرفی شده متهم اصلی این پرونده است که اقدامات لازم و قانونی جهت دستگیری این فرد انجام شده است.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=31497