به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، رسول فرخی نماینده منتخب مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس یازدهم در نشست مشترک منتخبان استان با رییس سازمان برنامه و بودجه ‌کشور ، با اشاره طولانی شدن روند ساخت پل روگذر میدان گیل لاهیجان و بازدیدی که به همراه مدیرکل حقوقی ساخت راه های کشور از این پروژه داشت ،  گفت  پروژه میدان گیل نیازمند تزریق هرچه سریع تر منابع مالی است و از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور میخواهیم اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند

نماینده منتخب مردم لاهیجان و سیاهکل همچنین با اشاره به اینکه لاهیجان  قطب درمان شرق گیلان است گفت دو بیمارستان در این شهرستان داشتیم که در یک بیمارستان ادغام شد. بیمارستان جدید هم از نظر تجهیزات و هم از نظر نیروی انسانی مشکل دارد و نیازمند کمک ویژه است. به همین دلیل من از دولت میخواهم احیای مجدد دو بیمارستان ۲۲ آبان و سیدالشهدا را در دستور کار قرار دهد  تا با افزایش ظرفیت درمانی شهرستان لاهیجان، رضایت مردم جلب شود.

وی همچنین درخصوص بیمارستان غدیر سیاهکل نیز گفت  این بیمارستان از جمله پروژه‌هایی است که ساخت آن سال‌ها به طول انجامید و اکنون که چند سالی از افتتاح آن می‌گذرد به دلیل نبود تجهیزات در حد یک درمانگاه فعالیت می‌کند. لازم است با توجه به وسعت شهرستان سیاهکل و فاصله آن تا شهرستان‌های مجاور، هرچه سریع‌تر تجهیز این بیمارستان در دستور کار قرار گیرد.

رسول فرخی در بخش دیگری از سخنان خود در دیدار با دکتر نوبخت به وضعیت راه های حوزه انتخابیه خود اشاره داشت و خواستار ایمن سازی محور سیاهکل به دیلمان و همچنین در اولویت قرار دادن تعریض محور سیاهکل به بازکیاگوراب شد

وی همچنین گفت  محور سراوان به سیاهکل فاقد امنیت لازم برای رانندگان است و بخش‌های زیر‌گذر و روگذر که به روستاها ختم می‌شود نیمه‌تمام مانده‌است. بیش از صد نفر از همشهریانمان در این جاده جان خود را از دست داده‌اند و همین هفته گذشته نیز تصادف منجر به فوت داشتیم. پیگیری این پروژه از خواسته‌های جدی مردم منطقه است.

دکتر فرخی در ادامه گفت از ۴۰ سال پیش به مردم دیلمانات، وعده احداث سد دیلمان داده شده‌است اما متاسفانه تاکنون پیگیری آن در جلسات استانی و کشوری خروجی مطلوبی نداشته. از شما درخواست دارم ضمن قرار دادن این پروژه در جدول ۲۰، بودجه‌ای منظور گردد تا حداقل کارهای اولیه آن در این فرصت باقیمانده از دولت به سرانجام برسد.

دکتر فرخی در بخش دیگری از سخنان خود قیمتگذاری و خرید تضمنی چای را مسکنی موقت برای حل مشکلات چایکاران دانست و گفت برای رونق بیشتر چای در استان گیلان امیدواریم زمینه عرضه چای در بورس فراهم شود.

نماینده منتخب مردم لاهیجان و سیاهکل همچنین به موضوع فرسودگی خطوط انتقال آب استان  ، پیامدهای زیست محیطی محل دپوی زباله تموشل و کندی اجدای طرح تجهیز اراضی کشاورزی اشاره داشت و خواستار رفع مشکلات این حوزه ها شد.

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=31448