دکتر قسمتی زاده رییس نظام پزشکی لاهیجان و سیاهکل در خصوص سفید اعلام شدن شهرستان سیاهکل از مسئولان خواست ضمن تصمیم گیری با وسواس بیشتر با جان و سلامت مردم بازی نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، دکتر مهران قسمتی‌زاده، عضو هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی ایران و رییس نظام پزشکی لاهیجان-سیاهکل در یادداشتی که در کانال تلگرامی نظام پزشکی لاهیجان منتشر شد در این‌ خصوص نوشت :

از یکشنبه که سیاهکل در فهرست شهرهای سفید از نظر شیوع کرونا اعلام شد، همه دوستان و آشنایانی که از محل طبابت من مطلع هستند، می‌پرسند: آیا واقعا وضعیت سیاهکل سفید است؟

برای پی بردن به معیارهای تقسیم‌بندی شهرها، به مصاحبه‌ای از معاون کل وزارت بهداشت رسیدم که بر اساس آن، فارغ از درست یا غلط بودن معیارها، به‌نظر می‌رسد این‌گونه نیست.

بر اساس اعلام دکتر حریرچی، هر شهری که روزانه یک یا کمتر از یک بیمار بستری کرونایی داشته باشد، سفید اعلام می‌شود؛ یعنی معیار بررسی افراد «بستری در بیمارستان شهر» است؛ در حالی که لازم است بدانیم:

۱. سیاهکل فقط ۱۵ کیلومتر با لاهیجان فاصله دارد و بسیاری از اهالی دو شهر در طول روز در حال تردد بین آن‌ها هستند.

۲. سیاهکل یک بیمارستان کوچک دارد که به‌دلیل نداشتن امکانات لازم و سرویس‌های تخصصی، چندان مورد اعتماد مردم نیست تا حدی که ترجیح می‌دهند بیماران خود را در لاهیجان یا رشت بستری کنند.

حال باید پرسید: آیا می‌توان بر اساس تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان شهر (با وصف فوق) درباره میزان خطر انتقال بیماری در آن به نتیجه رسید؟

مسئولان محترم، لطفاً تجدیدنظر کنید و با وسواس بیشتری در این مورد تصمیم بگیرید! بیایید با فاصله چند ماه، تجربه گذشته را در چشم پوشیدن بر واقعیت‌ها تکرار نکنیم. دقت کنیم با جان و سلامت مردم بازی نشود.

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=31329