بهراد ذاکری رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت در نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار گیلان که در صفحه اینستاگرامی اش منتشر کرد از تصمیمات دولت در مقابله با کرونا انتقاد کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس،  متن این نامه بدین شرح است :

 

بسمه تعالی

آقای دکتر زارع
جناب استاندار محترم
با سلام
این چندمین باری ست که برای شما به عنوان منتخب مردم در شورای شهر رشت و رییس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری نامه می نویسم.
هر چند امید زیادی به تغییر رویه مدیریتی شما ندارم، اما بنا بر وظیفه خویش و برای ثبت در تاریخ باز هم تکرار می کنم، تا شاید لحظه ای در خلوتتان تلنگری برایتان باشد.
از بیش از یک ماه گذشته به عرضتان رساندم که تنها راه مقابله با ویروس کرونا در شرایطی که داروی خاصی برای پیشگیری و درمان آن وجود ندارد، قطع زنجیره انتقال از طریق قرنطینه و تعطیلی واحد ها و مشاغل غیر ضروریست تا سیستم درمان برای اقدامات حمایتی فرصت کافی داشته باشد.اما متاسفانه چون سیاست دولت در این راستا نبوده و ظاهرا فعلا نیز نمی باشد، جنابعالی نیز به تبعیت از دولت نتوانستید حتی مشاغل غیر ضروری و ادارات و.. را تعطیل کنید.
جناب آقای زارع شرایط قانونی شما و جایگاه حقوقی تان را درک میکنم اما مگر بر اریکه قدرت برای خدمتگذاری به مردم تکیه نزده اید؟
چه مسامحه و دور اندیشی و مصلحتی مهم تر از جان مردم وجود دارد که شما را از ابلاغ مصمم آنچه به گواه کارشناسان برای کاهش مرگ و میر ساکنان استانی که شما مدیر ارشد اجرایی آن هستید باز می دارد؟
اگر رییس جمهور زیر بار نمی رود چرا استعفا نمیدهید تا حداقل فردا روز قیامت پاسخگوی این تصمیم ناصواب مدیریتی نباشید؟
دین ما بارها به ضرورت امر به معروف اشاره کرده و من امروز هیچ معروفی را مهمتر از جان همشهریان و هم استانی هایم نمیبینم.
پس بار دیگر از شما برای تعطیلی تمامی ادارات و واحدهای غیر ضروری و نظارت بر اجرای آن و عدم اجازه برای ترددها و ورود و خروج های غیرضروری تقاضا میکنم.
ممکن است این اتفاق سبب از دست دادن جایگاهتان گردد اما لااقل شبها با وجدان آسوده سر بر بالین میگذارید که آنچه را باید به جا آورده اید. بهراد ذاکری پنجم فروردین ماه هزار و سیصد و نود و نه

 

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=30880