به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس،  دکتر ولی زاده عضو هیات مدیره بیمارستان میلاد لاهیجان در گفتگو با ابریشم پرس ضمن  تشکر از ریاست و هیئت مدیره بیمارستان میلاد و کادر پرستاری و پزشکان عزیز و خدمات بیمارستان به دلیل مبارزه با ویروس کرونا گفت  از سال شصت که وارد طبابت شدم ویروسی با این شدت و حدت ندیدم . بنده اپیدمی های بسیاری دیدم ، در دهه شصت که در جنوب مشغول بودم با اپیدمی وبا درگیر بودیم و حدود یک ماه هم طول کشید اما این اپیدمی و این ویروس بسیار خطرناک تر است و در زمان بسیار کم بسیار کشنده است.در حالیکه بیماری که قرار بود مرخص کنیم متاسفانه روز بعد برایش جواز دفن صادر کردیم .
وی در خصوص علت بیماری گفت متاسفانه علت آن هم مشخص نیست هرچند گفته اند موتاسیونی از ژن مار و خفاش است و حتی گفته اند سارس جهش یافته است اما علت قطعی آن مشخص نیست.

دکتر ولی زاده در خصوص فعالیتهای بیمارستان در مبارزه با ویروس نیز افزود :ما در ابتدای این بیماری بخش باران (داخلی) بیمارستان و بخش های دیگر را در حالیکه با ریزش نیرو مواجه بودیم با حداکثر توان تجهیز و به کار ادامه دادیم و پا عقب نگذاشتیم . نود درصد ضریب اشغال تخت داشتیم و تمام تلاش خود را به کار بستیم . ما از همه گروهها بیماران را پذیرش کردیم .ما خانمی را با سچوریشن هفتاد درصد پذیرش کردیم و خوشبختانه بهبود یافت  کار همکاران ما بسیار خوب بوده و کارکرد بالای همکاران ما مایه افتخار است.

این عضو هیات مدیره بیمارستان میلاد که خود نیز مدتی با این ویروس درگیر بود در ادامه گفت از هفت پزشک بخش داخلی بیمارستان میلاد سه نفر متاسفانه مبتلا شدند که بنده یکی از آنها بودم و طی چهارده روز قرنطینه شدم که همکاران بنده جور مرا کشیدند و حالا که من بهبود یافته ام وظیفه انسانی من است که حضور داشته باشم و جور آنها را بکشم.
وی افزود این وظیفه انسانی ما پزشکان است که در خط اول مبارزه با این ویروس باشیم چون ما این راه را انتخاب کرده ایم. حتی اطبایی که در دیگر رشته ها فعالیت می کنند امروز باید بسیج شوند برای ریشه کنی و کمک به مبارزه با این بیماری.
است بیماری بین افراد تفاوت قائل نیست .

دکتر دلی زاده همچنین گفت از مردم عزیز ، غیور و صبور کشورم درخواست می کنم که در خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند . درست است عید است و نوروز باستانی ما ایرانیان، اما برای اینکه سالیان سال بتوانیم این نوروز باستانی را با شکوه جشن بگیریم لازم است امسال را در خانه بمانیم و برای همه مردم خوب کشورم آرزوی سلامتی می کنم.

دکتر ولی زاده در پایان با انتقاد از تبعیض مسئولین بین بیمارستانهای دولتی و خصوصی گفت: اما گله ای هم دارم که این گله را با دکتر قربانی و دکتر نیکفر نیز مطرح کردم که برای کنترل این بیماری نباید خصوصی و دولتی کنیم ، به قول شاعر : دست به دست هم دهیم به مهر
میهن خویش کنیم آباد

وی افزود نمی گویند دولتی و یا خصوصی پس همه باید دست به دست هم دهیم تا این بیماری را شکست دهیم.متاسفانه در این شرایط بحرانی در عوض اینکه کمک ما باشند برای ما گرفتاری نیز ایجاد می کنند و با پیشنهاد مبالغ بالا پرسنل پرستاری کارکشته ما را با قراردادهای 89 روز جذب می کنند متاسفانه نمی دانم اسم این کار را چه بنامم. ما فقط بیماران کرونایی بستری می کنیم . ما خصولتی نیستیم بلکه خصوصی هستیم .
پس ما هم در حال کمک رسانی هستیم .
عضو هیات مدیره بیمارستان میلادهمچنین گفت با پولی که دولت در حدود 250 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تزریق کرده که از مالیات من و شما بدست آمده انتظار داریم نیروهای تازه نفس جذب کنند نه پرستاران ما را.
وی در خاتمه از رییس بیمارستان و اعضای هیئت مدیره بیمارستان میلاد بابت زحمات بسیار زیادی که برای تهیه تجهیزات و لوازم کشیدند تشکر کرد و از زحمات همه پرسنل بیمارستان میلاد نیز تشکر ویژه داشت

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=30876