فرماندار شهرستان سیاهکل گفت: نگران این هستیم که مسافران با عبور از جاده های فرعی به شهرستان وارد شوند و موجبات افزایش مبتلایان به کرونا در سیاهکل افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، محمود صوفی گفت: از ابتدای شیوع کرونا در این شهرستان مردم همکاری خوبی برای خانه ماندن داشتند، اما متاسفانه با نزدیک شدن به ایام عید، برخی افراد بی‌توجه به انتشار این بیماری خطرناک برای خرید به بازار آمده‌اند.

وی با اشاره به اینکه انتشار اخباری نظیری کاهش ابتلایان به کرونا در شهرهای مختلف نباید موجب شود که مردم فکر کنند، از خطر عبور کرده‌ایم، افزود: همه بازارهای هفتگی در این شهرستان تعطیل است، اما مشاهده می‌شود، که روستاییان این شهرستان بساط فروش محصولات خانگی و کشاورزی خود را برای فروش در مکان‌های مختلف شهر پهن می‌کنند.

صوفی با اشاره به اینکه بازار یکی از حساس‌ترین مکان‌ها برای انتقال ویروس کرونا است، ادامه داد: علیرغم اطلاع رسانی‌های گسترده برای مقابله مردم با کرونا همچنان ترددهای غیرضروی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه آمار مبتلایان مردم این شهرستان به کرونا رو به افزایش نیست، اما این تجمعات و ترددهای غیرضروری تعداد مبتلایان را افزایش خواهد داد.

فرماندار سیاهکل گفت: یکی دیگر از نگرانی‌ها سفرهای غیرضروری است که با تعطیلات رسمی کشور، ممکن است از سوی هموطنان به این شهرستان اتفاق بیفتد.

وی افزود: برخی از فرزندان شهرستان سیاهکل که به دیگر استان‌ها مهاجرت کرده‌اند و تعدادشان کم هم نیست، علیرغم محدودیت عبور و مرور در ورودی شهرستان، ممکن است از جاده‌های فرعی برای دیدن اقوام وارد شهرستان سیاهکل شوند و به این ترتیب موجبات افزایش ابتلایان به کرونا در سیاهکل نیز فراهم خواهد شد.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=30671