به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، جلسه روز چهارشنبه اعضای شورای شهر آستانه اشرفیه به دلیل مشاجره و بحث اعضا ناتمام ماند تا انتخاب شهردار این شهر به جلسات بعدی موکول شود. اما  در این جلسه چه اتفاقی افتاده بود؟ براساس خبرهای منتشر شده در جلسه انتخاب شهردار سه تن از اعضا رای به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم ، جلسه روز چهارشنبه اعضای شورای شهر آستانه اشرفیه به دلیل مشاجره و بحث اعضا ناتمام ماند تا انتخاب شهردار این شهر به جلسات بعدی موکول شود.

اما  در این جلسه چه اتفاقی افتاده بود؟ براساس خبرهای منتشر شده در جلسه انتخاب شهردار سه تن از اعضا رای به شهردار شدن ابراهیم خوشحال ، عضو دوره چهارم شورای شهر لاهیجان داده بودند و دو نفر هم از سلیمانی شهردار کنونی حمایت میکردند. از آنجایی که طبق قانون شهردار براساس رای اکثریت اعضا انتخاب میشود قانونا و منطقاً حسین دوست جلالی و ابراهیم نجفی  دو حامی سلیمانی باید  رای اکثریت را قبول میکردند اما در اقدامی عجیب با پاره کردن صورتجلسه به جر و بحث با تیغ نورد پرداختند و حمایت سه نفر دیگر را بی اخلاقی خواندند !!

 

این اقدامیست که در تمامی شوراها ممکن است اتفاق بی افتد و اتفاقا اینکه هرچه زودتر شهردار به جای سرپرست انتخاب ومشخص شود به نفع مردم شهر است بنا براین اکثریت شورای آستانه اشرفیه نیز برای نفع مردم پیش از شروع جلسه گزینه ای را مشخص کردند و در جلسه به رای گیری گذاشتند و اتفاقا آن گزینه رای آورد که این هم بی اخلاقی نیست.

حال سوالی که از سوی افکار عمومی پرسیده میشود این است که مگر قرار نیست در شوراها مسائل با رای گیری به نتیجه برسد؟ حال چطور میشود دو عضو شورا رای اکثریت را قبول نداشته باشند و به درگیری اقدام کنند و حتی تهدید به استعفا بکنند.

اگر قرار باشد هر قانون و مصوبه ای که خلاف نظر هر یک از اعضا باشد منجر به مشاجره و تهدید گردد که دیگر شورایی باقی نمی ماند.