ویژه برنامه "در من زنی زمستان را بهارمی کند" به مناسبت هفته زن با حضور سه بانوی نویسنده در لاهیجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، ویژه برنامه “در من زنی زمستان رابهارمی کند” با حضور جمع کثیری از اصحاب فرهنگ و هنر و سه بانوی نویسنده با معرفی آثارشان در روز یکشنبه ۲۷ بهمن ۹۸در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان با اجرای فاطمه علی پرست برگزار شد.

در ابتدا مجری برنامه ضمن  معرفی و ارائه بیوگرافی از این بانوان نویسنده ، از شیرین جلالی خواست تا به معرفی آثارش بپردازد . وی بخشهایی از کتاب شعرش با عنوان “چه کسی حوصله ام را خط زد؟” و ” بهار بی بهانه از راه می رسد”  را خوانش کرد و توضیحاتی در مورد مجموعه شعرهایش ارائه داد.

در ادامه نگار نادری نویسنده ، کارگردان و بازیگر به خوانش بخشهایی ازکتاب مجموعه نمایشنامه اش باعنوان “عاشق شدن به وقت تردید ؛ بوی باروت ، مرگ پرنده و تکرار پاییز” پرداخت .پیش از این کتاب نمایشنامه” پلی از جنس شیشه ” توسط انتشارات نمایش در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فجر چاپ شد وی کتاب دیگری با عنوان” نمایشنامه برای کودکان” را نیز چاپ کرده است .

نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان طی سخنانی گفت: هفته زن بهانه ای شد تا نشست تخصصی بانوان نویسنده برگزار شود .وی ادامه داد: از هر فرصتی بهره مند می شویم تا خانواده فرهنگ و هنر را به جامعه معرفی نماییم . متاسفانه زنان خیلی تمایل به نشان دادن خود ندارند. گویا ترسی مانع دیده شدن آنها می شود .

نادری افزود: من انتظار دارم زنان منتظر منجی نباشند و استعدادهای خودشان را بروز دهند . هیچکس به اندازه خود فرد نمی تواند به خودش کمک کند و آن هم شناسایی استعداد ها ، یادگیری و بروز توانایی ها و ظرفیتهاست .

نادری گفت: نشست های تخصصی باحضور آقایان و بانوان حتما ادامه دار خواهد بود . وی در ادامه از حمایت اصحاب فرهنگ و هنر از برنامه های اداره تشکر کرد.

سپس نسرین جعفری مسئول انجمن ترانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان با خوانش دو قطعه از اشعار سپید از سروده های خود به محفل رنگ و بوی شاعرانه بخشید.

در ادامه شیوا پورنگ نویسنده رمان “شووآ ” و ” من جر می زنم” به معرفی و خوانش بخشهایی از کتاب خود پرداخت.

پس از آن پروانه محسنی آزاد همسر زنده یاد بیژن نجدی از بانوان فرهیخته شهرستان لاهیجان به معرفی کتابهای مرحوم نجدی و چگونگی به چاپ رسیدن آنها پرداخت و از تلاشهای خود در این راه گفت : من در جمع آوری و ویرایش کتابهای همسرم سخت کوشیدم و در برابر تمام موانع مقاومت کردم.وی در خصوص خلقت زن گفت : زن لبخند خداوند است،زنان باید تلاش کنند در حوزه های اجتماعی مورد علاقه شان ورود کنند.

رویا شاملو یکی از نویسندگان لاهیجان که در این محفل حضور داشت بخشهایی از کتاب داستان کوتاه ” کولبران” را برای حضار خواند و در پایان برخی از حاضرین به ارائه سوالاتی از بانوان نویسنده پرداختند.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=29918