تیم ایران قهرمان مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر یادبود محمود نامجو و انتخابی المپیک۲۰۲۰ توکیو شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، در این مسابقات که از سیزدهم بهمن آغاز شده بود و تا امروز در سالن شهدای رشت ادامه داشت ، تیم ایران با ۴۴۸ امتیاز اول شد، عراق با ۲۴۵ امتیاز بر سکوی دوم ایستاد و اندونزی هم با ۲۴۱ امتیاز مقام سوم را کسب کرد.

در روز پایانی مسابقات وزنه برداری جام فجر عصر امروز در وزن ١٠٩ کیلوگرم در ۳ حرکت یک ضرب ، دو ضرب و مجموع علی هاشمی با بالابردن وزنه های ١٧٣ و ٢١۵ کیلوگرم قهرمان شد و نشان طلا گرفت.
امیر حقوقی با وزنه های ١۶٠ و ٢٠٣ کیلوگرم دوم شد.
جونیور انگادیا از کامرون با بالابردن وزنه ١۵۶ کیلوگرم در یک ضرب سوم شد.
سالوان الایفوری از عراق با وزنه ٢٠٢ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع به مقام سوم رسید.
در دسته به اضافه ١٠٩ کیلوگرم هم علی داوودی از ایران با بالابردن وزنه های ٢٠١ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ٢۴٠ کیلوگرم در حرکت ۲ ضرب و ۴۴١ کیلوگرم در مجموع قهرمان شد و سه نشان طلا گرفت.
سایمون مارتیروسیان از ارمنستان با بالابردن وزنه های ١٨٠ و ٢٣٠ کیلوگرم در یک ضرب و ۲ ضرب و ۴١٠ کیلوگرم مجموع ۳ نشان نقره گرفت.
کیم اریک تالِفسِن از نروژ هم با بالابردن وزنه های ١۵٠ و ١٨٠ کیلوگرم در یک ضرب و ۲ ضرب و مجموع ٣٣٠ کیلوگرم ، ۳ نشان برنز را کسب کرد.
گفتنی است رقابت های وزنه برداری بین المللی جام فجر گرامیداشت مرحوم محمود نامجو از غروب یکشنبه گذشته با حضور ۳۴ وزنه بردار از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ارمنستان، بنگلادش، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کامرون، اندونزی، عراق، اردن، قرقیزستان، مغولستان، نروژ و ترکیه برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن در رشت آغاز شد.
وزنه برداران حاضر در این دوره از رقابت ها در هفت وزن المپیکی شامل ۶۱، ۶۷، ۷۳، ۸۱، ۹۶،  ۱۰۹ و ۱۰۹+ کیلوگرم به رقابت پرداختند و در نهایت آنانی که امتیاز لازم را کسب کردند، جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را بدست آوردند.
همچنین در پایان این مراسم از تمبر اختصاصی مسابقات بین‌المللی وزنه برداری جام جهان پهلوان نامجو توسط وزیر ورزش و جوانان و استاندار گیلان رونمایی شد.
رقابت های وزنه برداری بین المللی جام فجر گرامیداشت مرحوم محمود نامجو از غروب یکشنبه گذشته با حضور ۳۴ وزنه بردار از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ارمنستان، بنگلادش، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کامرون، اندونزی، عراق، اردن، قرقیزستان، مغولستان، نروژ و ترکیه برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن در رشت آغاز شد.