عضو هیئت‌رئیسه مجلس از پیشنهاد جدید تعدادی از نمایندگان پارلمان برای تغییر در روش سهمیه‌بندی بنزین در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز با از پیشنهاد جدید تعدادی از نمایندگان مجلس برای تغییر در سهیمه‌بندی بنزین در سال آینده خبر داد و گفت: حدود ۴۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به آقای لاریجانی رئیس مجلس خواستار تغییر در روش سهمیه‌بندی بنزین در قالب بودجه سال آینده شده‌اند.

وی با اشاره به جزئیاتی از پیشنهاد جدید نمایندگان برای تغییر در روش سهمیه‌بندی بنزین در سال آینده، اظهار داشت: نمایندگان مجلس در این پیشنهاد، خواستار تخصیص سهیمه بنزین جداگانه‌ای در دو نوبت تیر و اواسط دی‌ماه علاوه بر ۶۰ لیتر ماهانه به خودروهای شخصی به عنوان بنزین سفر شده‌اند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: هدف نمایندگان از طرح چنین پیشنهادی، رونق صنعت گردشگری و نیز توجه به اقشار کم‌درآمد است تا آنها نیز فرصت و امکان کافی برای سفر در مواقع پر سفر سال را داشته باشند.

امیرآبادی تأکید کرد: طرح جدید نمایندگان مجلس برای تغییر در روش سهمیه‌بندی بنزین در سال آینده تدوین و در قالب یک ماده واحده تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: قرار است نمایندگان پیشنهاددهنده این طرح، در حین بررسی لایحه بودجه سال آینده در صحن مجلس، این پیشنهاد را مطرح کنند، در صورتی که مورد تصویب نمایندگان قرار گیرد، پس از تأیید شورای نگهبان، در سال آینده اجرایی خواهد شد.