فرمانده انتظامی استان از کشف يک فقره زمين‌خواری اراضی مزروعی به ارزش بيش از 86 میلیارد ریال در شهرستان رودسر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، سردار “عزيزاله ملكي” در گفت‌ و‌گویی، اظهار داشت: در پی دريافت خبري مبنی بر اینکه رئیس و کارشناس يكي از ادارات شهرستان رودسر بدون انجام تشریفات قانونی با جعل امضا، اقدام به صدور مجوز ساخت و تغییر کاربری زمين‌هاي مزروعي كرده‌اند، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بيان اينكه پس از تحقیقات همه جانبه پلیسی و بررسی مستندات و آثار به دست آمده صحت وقوع جرم محرز شد افزود: متهمان با جعل امضا سایر اعضا، مجوز تغییر کاربری ۱۶ هزار و ۸۲۰ متر زمين مزروعي خارج از طرح هادی را صادر كرده بودند.

وي بيان داشت: پس از هماهنگي قضائي ۲ متهم ۴۵ و ۳۲ ساله در خصوص اين پرونده دستگير و در تحقيقات پليس به جرم خود اعتراف كردند.

سردار ملكي با اشاره به اينكه متصرفان اقدام به ساخت تعدادی ویلا در زمین‌های مورد نظر كرده‌اند ادامه داد: با دستور قضائی از ادامه ساخت و ساز‌ جلوگیری به عمل آمد.

این مقام ارشد انتظامي استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش اين زمین‌ها را بیش از ۸۶ میلیارد ریال برآورد كرده اند خاطرنشان کرد: متهمان با تكميل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.

فرمانده انتظامي استان گیلان در پایان با اعلام اينكه پليس در بحث برخورد با زمين‌خواري تمام تلاش خود را به كار گرفته است خاطرنشان كرد: حفظ اراضي ملي و منابع طبيعي از دست‌اندازي متجاوزان و سودجويان همواره در دستور کار نيروي انتظامي قرار دارد.