مدیرکل فناوری اطلاعات گیلان گفت دلیل اختلال صبح امروز شبکه تلفن همراه و دیتای گیلان ، مشکلات فنی در یکی از تجهیزات مراکز سوییچ مخابرات بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس،  فرزاد توکلی با اشاره به اینکه دو مشکل ارتباطی در حوزه دیتا را امروز در استان شاهد بودیم، اظهار کرد:  از ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه تا ۱۱ و پنج دقیقه امروز اختلالاتی در شبکه دیتای استان بدلیل مشکلات فنی در یکی از تجهیزات مراکز سوییچ مخابرات  ایجاد شد.

وی تصریح کرد: به غیر از شهرستان فومن که مشکلات ارتباطی آن تا ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه طول کشید ؛   اشکالات در مابقی شهرستان ها در همان ساعت ۱۱و پنج دقیقه برطرف شد.

وی  اظهار کرد: البته  ممکن است که مشترکان با کندی شبکه مواجه شده و کمتر  مشکل قطعی  را  در شبکه احساس کرده باشند.

توکلی اضافه کرد: علاوه بر این؛ مشکل اصلی دیگری که  برای ارتباطات   شهروندان ایجاد شد موضوع قطعی شبکه همراه اول استان بود که از ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه تا ۱۱ و ۱۵ دقیقه طول کشید .

وی تصریح کرد: بخشی از شبکه تلفن اپراتور دوم( ایرانسل) نیز در شرق گیلان بدلیل اینکه  این قسمت  از انتقال  ارتباط ایرانسل  از شبکه مخابرات تامین شده است، نیز تحت تاثیر قرار  گرفته و طی این مدت ارتباط این اپراتور در شرق استان نیز قطع شده بود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با بیان این که  وقوع اشکالات فنی در سیستم ها در برخی مواقع اجتناب  ناپذیر است؛ تاکید کرد: اما انتظار داریم که زمان بازیابی و بازگشت به روال عادی ارتباطات در کمترین زمان ممکن انجام شود.