مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از امداد رسانی راهداران استان به ۷۷ خودروی گرفتار در برف در محور اسالم- خلخال طی شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، محمد رضا نازک کار عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران بیشترین مشکل این خودروهای گرفتار در برف را عدم آشنایی با بستن زنجیرچرخ عنوان و اظهار کرد: راهداران ۲۳ مسافر گرفتار در برف را در راهدار خانه های استان اسکان دادند.

وی با اشاره به اینکه بدلیل بارش سنگین برف ، مسیر۲۷ روستا در محورهای کوهستانی استان مسدود شده بود، افزود: با تلاش بی وقفه راهداران، مسیر تمامی این روستاها در همان ساعت های اولیه بازگشایی شد و فقط یک روستا در مسیر امام زاده اسحاق به منظور ایمنی تردد کنندگان این محور بسته شده است.

وی با اشاره به باز بودن تمامی محورهای استان به غیر از محور پونل- خلخال که بدلیل ایمنی تردد کنندگان بسته شده است، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۳۸ کیلومتر از محورهای کوهستانی و برف گیر طی دو مرحله برفروبی شده و ۱۳۲ تن شن و نمک برای آن استفاده شده است.
نازک کار به ارتفاع بارش برف در استان نیز اشاره و بیان کرد: ارتفاع برف در مسیر اسالم- خلخال به بیش از نیم متر ( ۵۰ سانتیمتر) رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان اضافه کرد: همچنین ارتفاع برف در مسیر پونل- خلخال رضوانشهر بین ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر ، منطقه آبی نام سیاهکل بین ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر و گیلوان ماسال ۳۰ سانتیمتر گزارش شده است.
۵۳ گروه راهداری با ۵۱۷نیروی راهدار و ۳۲۱ دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در ۲۸ راهدار خانه ثابت و سیار استان به منظور مقابله با مشکلات احتمالی در راهها استقرار یافته اند.

  • منبع خبر : ایرنا