آیین نکوداشت جهان پهلوان تختی در لاهیجان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، آیین نکوداشت یاد و خاطره جهان پهلوان تختی عصر پنجشنبه در لاهیجان برگزار شد .

در این مراسم که با حضور پهلوان ارزنده ورزش ایران ، محمدرضا طالقانی برگزار شد ، مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این مراسم  گفت ورزش و حمایت از خصلت های پهلوانی میتواند شادی را دوباره به جامعه بازگرداند .

وی افزود ما ورزشکاران زیادی داریم که خاطرات خوبی از آنها داشته ایم اما پس از بیش از ۵۰ سال تختی همچنان تختی مانده چون حسن رفتارش او را ماندگار کرد نه مدالهایش .

مریم بخشی در پایان با تاکید بر اینکه مشی تختی را باید راه خود قرار دهیم گفت آرزو میکنم تختی ها در ایران زیاد شوند .

محمدرضا طالقانی دارنده هشت مدال بین المللی در کشتی و رییس سابق فدراسیون کشتی نیز ضمن تشکر از برگزار کنندگان مراسم بزرگداشت جهان پهلوان تختی گفت هرسال به بهانه این مراسم به لاهیجان می آیم و با همراهی دوستان قدیمی خودم سعی میکنیم مشکلی را حل کنیم . و با پیگیری مسئولین توانستیم فردی که به دلیل دیه ۱۷ سال در زندان بود را به جمع خانواده اش بازگردایم .

وی همچنین افزود مسئولین اجازه بدهند مردم پهلوانهایشان را خودشان انتخاب کنند .

در این مراسم که علی اکبر حیدری دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۶۴ توکیو ، اکبر فلاح نائب قهرمان کشتی جهان در سال ۱۹۵۵ و عسکری محمدیان دو مدال نقرهٔ المپیک در ۱۹۸۸ سئول و ۱۹۹۲ بارسلون حضور داشتند از تعدادی از مدال آوران و قهرمانان کشتی گیلان در سال گذشته تقدیر شد .