نمایندگان گیلان خواستار توقف پخش سریال وارش شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، پخش سریال وارش از شبکه سوم سیما با واکنش های زیادی نمایندگان گیلانی مواجه شد

ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و رئیس مجمع نمایندگان گیلان در واکنش به پخش سریال وارش گفت :

مردان و زنان گیلان، سال‌های سال با شجاعت و غیرت مرزدار کشور بوده اند.
اینکه یک سریال با محتوایی ضعیف، به خود اجازه می‌دهد این گونه به گیلانی ها بی احترامی کند در این برهه از وضعیت کشور عجیب است!

به نمایندگی از مردم گیلان، ادامه پخش این سریال تفرقه افکنانه را ادامه ی توهین به مردم فرهیخته ی گیلان میدانم و از رئیس رسانه ی ملی توقف پخش این سریال را خواستارم.

دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در واکنش به پخش سریال وارش گفت :
سریال وارش، با وجود اینکه در استان گیلان فیلمبرداری شده و به زندگی صیادان گیلانی اشاره دارد، اما موجب رنجش خاطر گیلانیان شده است.
ساخت و پخش سریال وارش را در این برهه که همه ی کشور نیازمند همدلی هستند را به صلاح نمی‌دانم و سازندگان این سریال باید از مردم فهیم گیلان عذرخواهی کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در مورد سریال وارش که از شبکه سوم سیما در حال پخش است، گفت: متاسفانه تهیه کننده و کارگردان این سریال روی مسایل رفتاری و ادبیات مردم گیلان دقت لازم را نکرد و چند روزی است که تقاضای زیادی از سوی مردم استان به بنده می شود که در این سریال به گیلانی‎ها توهین شد. وی با قرائت پیامک یکی از مخاطبان اظهار کرد: یکی از شهروندان برای من نوشته است که در این مجموعه تلویزیونی «مردم گیلان یک مشت بی‌فرهنگ، دزد، چاقوکش، هیز، بددهن، شاه‌دوست، لمپن فاقد توانایی تولید نشان داده شده اند و تنها کسانی که در مجموعه تلویزیونی صیادی می‌کنند، چند سیستانی آواره در گیلان هستند»

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه الفاظ بی غیرت و دیالوگ هایی مثل این که ناموستان را می گیرند و شما هیچ کاری نمی‌کنید، مکررا در حال پخش است، گفت: البته این مسئله را بر این امر می گذاریم که کارگردان و تهیه کننده سریال وارش واقف به حساسیت های اجتماعی لازم نبودند و نیت توهین نداشتند، اما کارگردان خیلی ناشیانه از کنار این مسئله بزرگ رد شده است. وی با اشاره به اینکه مردم گیلان بسیار از این اتفاق ناراحت هستند، افزود: تقاضا دارم صدا و سیما پخش این مجموعه را متوقف کند تا یک بازنگری در آن انجام شود. جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه ضرورتی ندارد که در داستان مدام نقش حاکم، نسبت به صیادان و زلزله زدگان توهین کند، گفت: در ساخت چنین سریال‌هایی باید نسبت به حساسیت های مردم دقت شود

وی با بیان اینکه مردم گیلان انتظار دارند کارگردان و تهیه کننده سریال عذرخواهی کنند، یادآور شد: متاسفانه در این سریال، نماد ظلم ستیزی و عدالت خواهی یک فرد غریبه است و گیلانی‌ها افرادی که مورد ظلم قرار می‌گیرند، آنها را با کلک و دروغ فریب می دهند و روی نوامیسشان حساسیت ندارند، نشان داده شده‌اند که این سبب ناراحتی بسیاری از جانب مردم گیلان شده است. جعفرزاده افزود: این سریال به فرهنگ گیلان تعرض کرده است و باید هرچه زودتر پخش آن متوقف و از گیلانیان دلجویی شود.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت و رییس فراکسیون رسانه ملی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: طی نامه ای به رییس صدا و سیمای کشور اعتراض خود و بسیاری از گیلانیان را به او گوشزد کردم و خواستار توقف سریال موهن وارش شدم تا حیا و بزرگ منشی گیلانیان را به حساب بی زبانی آنان نگذارند و هر داستان سخیفی را به نام فیلمنامه روی آنتن نبرند

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=28183