رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: تا ساعت 18 امروز یکشنبه دهم آذرماه، 27 داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در حوزه های انتخابیه استان، نام نویسی نهایی کرده اند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، محمود قاسم‌نژاد با اشاره به آغاز نام نویسی از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه اظهار داشت: ثبت نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام شد و این فرایند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد.

وی افزود: از مجموع ۲۷ داوطلبی که امروز نام نویسی نهایی کرده اند؛ ۲۵ داوطلب مرد و ۲ داوطلب زن بوده اند.

قاسم نژاد حوزه های انتخابیه رشت و انزلی را به ترتیب دارای بیشترین نام نویسی داوطلبان نمایندگی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان عنوان کرد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان به داوطلبان توصیه کرد که برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه ، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

وی با یادآوری شرایط نمایندگی گفت: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌‌شوند.

به گفته قاسم نژاد؛ حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.

 

لیست داوطلبین ثبت نام کننده در حوزه های مختلف انتخابیه گیلان در روز اول بدین شرح است : 

رشت

سینا ساعی (دانشجوی دکتری حسابداری)

دکتر رضا بهشتی (پزشک عمومی)

رامین چهره ای

مهدی پرورش (مدرس دانشگاه)

حمید رضا علیزاده (متخصص پوست و مو)

سینا صحت جو

معصومه قنبر علی نژاد خوش روش

علیرضا محمدی (رییس سابق کمیته امداد گیلان)

بندر انزلی

سید بدر الدین بدری (شهردار سابق بندرانزلی )

حسن خسته بند (نماینده فعلی انزلی)

امیر احمدی فرد (رییس سابق شورای شهر)

حسن دادرس (از فعالین سیاسی و کاندیدای دوره قبل انتخابات)

فیروز خوشحال (کاندیدای دوره قبلی مجلس در انزلی)

سید نریمان آتشی

لاهیجان

 احمد یعقوب (کارمند صدا و سیمای تهران)

سلمان زارع (کارمند بازنشسته وزارت اطلاعات )

تالش

سید مسلم موسوی ( کارمند علمی کاربردی تالش)

فتح الهی (فرماندار سابق تالش و صومعه سرا)

شکری (نماینده فعلی تالش)

پروایی (نماینده خبرگان رهبری)

رضوی

میر عباسی ( شهردار منطقه ۷ )

محمد یاری (نماینده سابق مجلس )

زهرا زمانیان شیرآبادی (کارمند علوم پزشکی خلخال و خواهر شهید)

رودسر

حبیب پنجی

رودبار

محرمعلی ضیایی (کارمند آموزش و پرورش)

لنگرود

پرویز محمد نژاد قائم (مقام اسبق شرکت توزیع برق گیلان)

اصغر حجامی (معاون سابق مالی و پشتیبانی محیط زیست گیلان)

محمد اسماعیل احمدی سلوشی ( معاون اسبق وزیر جهاد سازندگی)

آستارا

اسد معانی

صومعه سرا

حسن آقاجانی ( شهردار سابق صومعه سرا و ماسوله)