یک منبع آگاه از وصل شدن اینترنت به صورت تدریجی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، از بیست‌وپنجم آبان‌ماه و اتفاقاتی که در پی اعلام نرخ‌های جدید بنزین رخ داد؛ اینترنت خطوط تلفن‌ثابت و تلفن‌همراه در برخی نقاط کشور قطع شد و روز بعد قطع سراسری اینترنت در کشور اتفاق افتاد.

‌حال پس از گذشت 5 روز از قطع کامل اینترنت در کشور، وزارت ارتباطات از وصل‌شدن اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در برخی استان‌ها خبر داد. همچنین اینترنت در دانشگاه‌های بزرگ کشور نیز وصل شده است.

بر اساس این گزارش؛ روز گذشته وزیر ارتباطات در یک برنامه رادیویی اعلام کرد که اینترنت به‌زودی وصل می‌شود. وی عنوان کرد که من شخصا به‌صورت مستمر در حال پیگیری هستم که با صلاح‌دید مراجع امنیتی و شورای امنیت کشور بتوانیم ارتباطات را مثل قبل برقرار کنیم.

همچنین سخنگوی دولت دو روز پیش گفته بود که شورای‌عالی امنیت کشور این تصمیم را گرفته و براساس آنچه اطلاع دارم در برخی استان‌ها که آرام‌ آرام این اطمینان ایجاد شود که سوء‌استفاده از اینترنت صورت نمی‌گیرد این برگشت صورت خواهد گرفت.

امروز نیز دبیر شورای‌عالی مجازی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا مبنی بر زمان اتصال اینترنت اظهار کرد: مسئولان به‌دنبال اتصال اینترنت در اسرع‌وقت هستند و امروز جلسه‌ای در این‌باره برگزار می‌شود که امیدواریم شرایط فراهم شود که این اقدام ناخواسته هرچه سریع‌تر پایان پیدا کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اینترنت در استان‌های بوشهر و هرمزگان و برخی مناطق تهران برقرار شده و به مرور زمان در بقیه نقاط کشور نیز وضعیت اینترنت به حالت عادی بازخواهد گشت.

گفتنی است، یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد که به تدریج شاهد اتصال اینترنت در سراسر کشور خواهیم بود.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=27812

  • منبع خبر : ایلنا