فرمانده انتظامي استان از دستگيري فردي كه اقدام به تحريك افكار عمومي در فضای مجازی و دعوت به تجمع غيرمجاز مي‌كرد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، سردار ” عزیزالله ملکی ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: برابر رصد و پایش پلیس فتا مشخص شد فردی در شهرستان لاهیجان با ایجاد صفحه اینستاگرامی و تحریک افکار عمومی با اخبار دروغین، اقدام به فراخوان تجمع غیرقانونی و اقداماتی همسو با معاندان می‌کند.
این مقام انتظامی افزود: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط پلیس فتا این صفحه اینستاگرامی معاند از دسترس خارج و مدیر آن به همراه محل فعالیتش شناسایی شد.
وی بیان داشت: پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم 31 ساله این پرونده در منزلش دستگیر و تجهیزات رایانه‌ای وی نیز توقیف شد.
سردار ملکی اظهار داشت: برخی از هموطنان به صورت خواسته یا ناخواسته در فضای مجازی اقدام به پخش اخبار و شایعات دروغ و تحریک دیگران به هنجارشکنی می‌کنند که همه این اقدامات از مصادیق جرم است و پلیس با رصد و پایش مستمر فضای مجازی با تمامی این هنجارشکنان برخورد می‌کند.
فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد از باز نشر شایعات و خبرهای دروغین خودداری کرده و در صورت برخورد با برخی صفحات و سایت‌های مشکوک، مراتب را از طریق سامانه 110 یا سایت پلیس فتا به نشانیwww.cyberpolice.ir به پلیس اعلام کنند.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=27751