فرمانده انتظامي استان از دستگيري فردي كه اقدام به تحريك افكار عمومي در فضای مجازی و دعوت به تجمع غيرمجاز مي‌كرد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، سردار ” عزیزالله ملکی ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام اين خبر گفت: برابر رصد و پایش پليس فتا مشخص شد فردی در شهرستان لاهیجان با ایجاد صفحه اینستاگرامی و تحريك افكار عمومي با اخبار دروغين، اقدام به فراخوان تجمع غيرقانوني و اقداماتي همسو با معاندان می‌کند.
اين مقام انتظامي افزود: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط پلیس فتا این صفحه اینستاگرامی معاند از دسترس خارج و مدير آن به همراه محل فعاليتش شناسايي شد.
وی بيان داشت: پس از هماهنگي با مقام قضائي متهم ۳۱ ساله اين پرونده در منزلش دستگير و تجهيزات رايانه‌اي وي نيز توقيف شد.
سردار ملکی اظهار داشت: برخي از هموطنان به صورت خواسته يا ناخواسته در فضاي مجازي اقدام به پخش اخبار و شايعات دروغ و تحريك ديگران به هنجارشكني مي‌كنند كه همه اين اقدامات از مصاديق جرم است و پليس با رصد و پايش مستمر فضاي مجازي با تمامي اين هنجارشكنان برخورد مي‌كند.
فرمانده انتظامي استان گیلان در پايان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد از باز نشر شايعات و خبرهاي دروغين خودداري كرده و در صورت برخورد با برخي صفحات و سايت‌هاي مشكوك، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به نشانیwww.cyberpolice.ir به پلیس اعلام کنند.