مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از تشدید نظارت بر بازار در استان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، منصور انصاری  عصر دوشنبه  با اشاره به آغاز طرح تشدید نظارت بر بازار  در استان از  بیست و پنجم آبان ماه  اظهار داشت: طی بازرسی های انجام شده؛ فقط روز گذشته ۳۱ مورد تخلف شناسایی و رسیدگی شد.

 وی بیشتر این تخلفات را در زمینه گرانفروشی عنوان و اضافه کرد:  این تخلفات عمدتا توسط  خوار و بار فروشی ها ، قصابی ها ، مرغ فروشی ها و تاکسی ها صورت گرفته است.

وی  گشت های مشترک را شامل  سازمان صمت ، اتاق اصناف، اماکن و شرکت پخش فراورده های نفتی ذکر  و بیان کرد: وظیفه ذاتی تعزیرات نظارت نیست اما در زمان لازم برای نظارت بهتر قضات شعب با گشت های مشترک همراه می شوند.

 انصاری با بیان اینکه  اجرای این طرح؛  بازرسی ها دو نوبته  و تعداد گروه های بازرسی افزایش یافته است ادامه داد: قضات شعب تعزیرات حکومتی استان نیز  خود با گشت های بازرسی مشترک همراه می شوند و  با مشاهده تخلف بلافاصله  در همان محل به پرونده  رسیدگی  و برای متخلف حکم صادر می شود.

وی  گفت: یکی از اقدامات این طرح ،  انجام بازرسی ها و  گشت های مشترک  از جایگاه های سوخت استان  است تا  مواردی همچون سالم بودن نازل ها و یا  کم فروشی  در این مراکز بررسی شود .

 وی با اشاره به  اجرای این طرح  تا  بیست و پنجم اذرماه  اعلام کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفی در زمینه کالا و خدمات با سامانه ۱۲۴  سازمان صمت و یا ۱۳۵ تعزیرات تماس بگیرند.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=27731