در شش ماه نخست امسال ۴۶۶ عنوان کتاب در گیلان منتشر شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، فیروز فاضلی  در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با اشاره به جایگاه کتاب، اظهار کرد: هر اندیشه ای باید به متن مورد مفاهمه تبدیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این متن یا نوشتار، گفتار، زبان بدن، ادا و اشاره است، تصریح کرد: هر چیزی که به متن تبدیل می‌شود تاثیرات آن بیشتر است.

وی ادامه داد: زمان مفید مطالعه در کشور ما ۱۳ دقیقه است و همین که توانسته‌ایم این میزان مطالعه را حفظ کنیم زحمت کشیده‌ایم.

فاضلی از شرکت ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور در ۲۰۳ غرفه و عرضه ۷۶ هزار و پانصد عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان خبر داد و افزود: از این تعداد ۳۴ ناشر گیلانی هستند و کتاب‌ها با ۳۰ درصد تخفیف به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه گیلان جزو ۱۰ استان کشور در حوزه نشر است که تمام مراحل انتشار کتاب در خود استان انجام می‌شود، گفت: در شش ماه نخست امسال نیز ۴۶۶ عنوان کتاب در استان منتشر شده که از این تعداد ۴۲۵ عنوان جزو کتاب‌های تألیفی است.

وی با اشاره به اینکه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با حضور تعاونی ناشران جمهوری آذربایجان و انتشارات تاتابورک روسیه، وجهه بین‌المللی گرفته است، اظهار کرد: در گیلان انتقال فرهنگ به نحو احسنت انجام شده است.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=27714