مجید رحمانی گفت: پویش مردمی پاک‌ترین مسیر طرحی است که به همت زائران گیلانی در پیاده روری اربعینی حسینی سال جاری برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، مسئول هفتمین سوگواره قافله عاشقی گیلان با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین بسترساز فعالیت‌های فرهنگی است و باید هر زائر علاوه بر التزام به ذکر و عبادات و مستحبات، خود را دغدغه‌مند نسبت به زباله‌های مسیر بداند افزود: متاسفانه حجم و فشردگی جمعیت، دور ریز مواد حاصل از مصرف مواد غذایی، باد و گرد و خاک و ضعف زیرساخت‌های شهری در عراق باعث شده تا شاهد انباشت زباله در کنار موکب‌ها و مسیر تردد باشیم.

وی ادامه داد: این طرح ساده، یکی از فعالیت‌های فرهنگی زائران گیلانی در اربعین است که زائران می‌توانند با به همراه داشتن پلاستیک زباله یا دریافت آن در موکب قافله عاشقی لوشان و جمع‌آوری حداقل یک کیسه از زباله‌های خشک مسیر پیاده‌روی در نظافت این جاده بهشتی مشارکت کنند.

رحمانی از زائران گیلانی خواست با ارسال تصاویر از نظافت مسیر توسط زائران در فرهنگ‌سازی این موضوع همواره شده و در بخش ویژه هفتمین سوگواره هنری قافله عاشقی شرکت کنند.

وی با اشاره به پیوست این پویش مردمی تصریح کرد: به همراه داشتن لیوان شخصی برای حذف میلیون‌ها لیوان یک‌بار مصرف و پلاستیکی که حجم بسیاری از زباله‌های مسیر را شامل می‌شود و هزینه بالایی جهت تهیه آن توسط موکب‌داران می‌شود از پیوست‌های این پویش است.

رحمانی تاکید کرد: زائران می‌توانند تا ۲۰ آبان سال جاری با ارسال تصاویر مرتبط با«پاکترین _مسیر در قالب‌های عکس‌نوشت، استوری، فیلم یک دقیقیه‌ای یا پست اینستاگرامی یا ارسال به دایرکت صفحه اینستاگرامی GHAFELEASHEGHI در این رویداد شرکت کننند.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=26856

  • منبع خبر : شبستان