۵۷ نماینده خواستار رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس، ۵۷ نماینده مجلس طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور را به هیأت رئیسه مجلس ارسال کردند. بر اساس آن آموزش زبان انگلیسی از برنامه مدارس حذف و اختیاری اعلام شده و دانش‌آموزان برای یادگیری می‌توانند به آموزشگاه‌های آزاد مراجعه کنند.

به اعتقاد برخی نمایندگان مجلس، هم‌اکنون زبان انگلیسی در مدارس اجباری است و در این میان برخی دانش‌آموزان علاقه‌ای به تحصیل در دانشگاه را ندارند بنابراین اجبار در زبان انگلیسی می‌تواند در ضعف تحصیل این گروه از دانش‌آموزان تأثیرگذار باشد.

همچنین نمایندگان اعلام کردند دانش‌آموزانی که با هدف مهارت آموزی و ورود سریع به بازار کار مسیر تحصیل در شاخه‌های کارودانش و فنی وحرفه‌ای را انتخاب کردند به‌نظر می‌رسد ضرورتی به یادگیری زبان نداشته باشند. علاوه بر این نمایندگان در بندی از این طرح آورده‌اند، از تاریخ تصویب این قانون آموزش و پرورش مکلف است آموزش‌های زبان‌های موضوعی این قانون و زبان انگلیسی را صرفاً از طریق آموزشگاه‌های آزاد تحت نظارت آن وزارتخانه و حداکثر معادل سه سال تحصیلی منحصراً برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان ارائه کند.

گفتنی است  اسامی ۵۷ نماینده‌ی مجلس امضا کننده‌ی طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور برین شرح است

نقوی حسینی – کریمی‌قدوسی – نوروزی – ذوالنوری – قاضی‌پور – مازنی – نگهبان سلامی – بنایی – آزادیخواه – مسعودی – عبادی – فریدون احمدی –
شیویاری – اصغر سلیمی – نظر افضلی – ترکی – اکبری(بجنورد) – نوری – علیرضا سلیمی – عبدالهی – شرفی –
حسینی کیا – فرهنگی – ابطحی – همتی – پورمختار – مصری –
کولیوند – گیلانی – محمدیان – کاظم زاده – صفری –
نانواکناری – علی اکبر کریمی – میرزاده – تربتینژاد – همایون هاشمی –
حسینی شاهرودی – رنجبرزاده – فلاحتی – حیدری – مقصودی –
موسویلارگانی – کبیری – حسینی کیا – لاهوتی – برزگرکلشانی –
سروش – پوربافرانی – بابایی صالح – ابوترابی – ملکشاهی راد – کمالیپور –
وحدتیهلان – پاپی زادهپالنگان – ساعدی – انارکی محمدی

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=26847