سارا بهمنیار، ستاره کاراته‌کای گیلانی موفق شد در فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان سال ۲۰۱۹ مسکو به نشان طلا دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، سارا بهمنیار  ملی‌پوش وزن ۵۰ کلوگرم کشورمان امروز در رقابت‌های رده‌بندی و فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۱۹ به میزبانی مسکو در دیدار فینال به مصاف سارا هوبریخ از آلمان رفت و با برتری یک بر صفر به نشان طلا دست‌یافت.

بهمنیار ابتدا “کارمن کلمنت” از مجارستان را شش بر صفر شکست داد و سپس به مصاف “ایمان طالب” از الجزایر رفت و توانست با نتیجه ۲ بر ۰ بر او غلبه کند و “یی تینگ تانگ” از هنگ‌کنگ را نیز شکست داد و با پیروزی ۳ بر یک توانست “نادیا مورالس” اسپانیایی را از پیش رو بردارد.

وی برای صعود به فینال رو‌به‌روی “ران ران لی” از چین قرار گرفت و در مسابقه‌ای سخت توانست این حریف را با نتیجه ۳ بر ۳ و با قانون سنشو از میان بردارد و به پیروزی برسد؛ ران ران لی، نادیا گومز و نوران علیف از چین، اسپانیا و جمهوری آذربایجان توانستند به مدال برنز دست یابند.

گفتنی است سارا بهمنیار در آخرین رتبه‌بندی در مکان نهم وزن المپیکی منفی ۵۵ کیلوگرم قرار دارد که در مجموع ۴ کاراته‌کا مجوز حضور در المپیک براساس رنکینگ را دارند

پیش‌بینی می‌شود نبرد چهار کاراته‌کای برتر وزن منفی ۵۰ کیلوگرم تا آخرین روزهای رقابت‌های انتخابی ادامه پیدا کند و این چهار ورزشکار ۲۹ نوامبر، در رقابت‌های کاراته‌وان مادرید ۲۰۱۹ به مصاف یکدیگر می‌روند.