سارا بهمنیار، ستاره کاراته‌کای گیلانی موفق شد در فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان سال ۲۰۱۹ مسکو به نشان طلا دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، سارا بهمنیار  ملی‌پوش وزن 50 کلوگرم کشورمان امروز در رقابت‌های رده‌بندی و فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در سال 2019 به میزبانی مسکو در دیدار فینال به مصاف سارا هوبریخ از آلمان رفت و با برتری یک بر صفر به نشان طلا دست‌یافت.

بهمنیار ابتدا “کارمن کلمنت” از مجارستان را شش بر صفر شکست داد و سپس به مصاف “ایمان طالب” از الجزایر رفت و توانست با نتیجه 2 بر 0 بر او غلبه کند و “یی تینگ تانگ” از هنگ‌کنگ را نیز شکست داد و با پیروزی 3 بر یک توانست “نادیا مورالس” اسپانیایی را از پیش رو بردارد.

وی برای صعود به فینال رو‌به‌روی “ران ران لی” از چین قرار گرفت و در مسابقه‌ای سخت توانست این حریف را با نتیجه 3 بر 3 و با قانون سنشو از میان بردارد و به پیروزی برسد؛ ران ران لی، نادیا گومز و نوران علیف از چین، اسپانیا و جمهوری آذربایجان توانستند به مدال برنز دست یابند.

گفتنی است سارا بهمنیار در آخرین رتبه‌بندی در مکان نهم وزن المپیکی منفی 55 کیلوگرم قرار دارد که در مجموع 4 کاراته‌کا مجوز حضور در المپیک براساس رنکینگ را دارند

پیش‌بینی می‌شود نبرد چهار کاراته‌کای برتر وزن منفی 50 کیلوگرم تا آخرین روزهای رقابت‌های انتخابی ادامه پیدا کند و این چهار ورزشکار 29 نوامبر، در رقابت‌های کاراته‌وان مادرید 2019 به مصاف یکدیگر می‌روند.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=26731