اینستاگرام در جدیدترین بروزرسانی، قابلیت Restrict را به منظور مقابله با کامنت های توهین آمیز به شبکه اجتماعی خود اضافه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، اینستاگرام به تازگی قدم بعدی خود در راستای مبارزه با کامنت های توهین آمیز را برداشته است . جدیدترین اقدام این شرکت اضافه کردن ویژگی “Restrict” به اینستاگرام است.

قابلیت Restrict چیست؟

قابلیت “Restrict” که در فارسی “محدود کننده” معنی می‌شود، حالت جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد دسترسی کسانی که کامنت‌های توهین آمیز در زیر پست آن‌ها می‌گذارند را محدود کنند، آن هم بدون آن که این افراد متوجه شوند. به این کار اصطلاحا “Shadow ban” گفته می‌شود. در توضیحاتی که خود اینستاگرام درباره این قابلیت جدید داده است، پس از محدود شدن قلدر‌های مجازی، دیگران قادر نخواهند بود کامنت او را مشاهده کنند. به این شکل بدون این که خود فرد خاطی متوجه این اتفاق شود، کامنت او برای افراد دیگر نمایش داده نشده و تاثیر منفی نمی‌گذارد.

برای اضافه کردن فردی به فهرست محدود شد‌ه‌ها کافی است انگشت خود را روی روی کامنت مورد نظر گذاشته و به سمت چپ بکشید. با این کار به صفحه تنظیمات حریم شخصی می‌روید و از آن جا یا از طریق اکانت کاربر مدنظر می‌توانید دسترسی او را محدود کنید تا دیگر کامنت‌های او برای دنبال کنندگان شما نمایش داده نشود.

 

با استفاده از این روش، بدون آن که کاربری را بلاک کنید می‌توانید از کامنت‌های عجیب و توهین آمیز او در امان باشید. یکی از دلایلی که این روش بهتر از بلاک کردن است، اینست که فرد مورد نظر متوجه این مسئله نشده و به ساختن حساب دیگری برای توهین کردن دوباره در صفحه شما دست نمی‌زند.

محدود کردن یا حالت Restrict تنها برای بخش کامنت‌ها نیست و روی دایرکت نیز تاثیر می‌گذارد. کاربری که دسترسی آن محدود شده است پس از ارسال پیام متوجه خوانده شدن آن توسط صاحب حساب نمی‌شود و حتی نمی‌تواند آنلاین بودن او را مشاهده کند. همچنین پیام‌های ارسال شده توسط این افراد بدون اعلان برای صاحب کاربر ارسال می‌شود.