عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با انتقاد از هجمه های اعمال شده علیه پزشکان به بهانه فرار مالیاتی این قشر تاکید کرد که تنها تعداد انگشت شماری از پزشکان درآمد نجومی دارند و اکثر پزشکان به ویژه پزشکان عمومی در شرایط سخت معیشتی به سر می برند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،  دکتر ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که قشر پزشکان با آنها مواجه هستند، گفت: امروز عملکرد تعداد محدودی از پزشکان که به دنبال تجاری سازی پزشکی هستند باعث شده که خدمات ارزنده جامعه پزشکی نادیده گرفته شده و به جایگاه پزشکان خدشه وارد شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مباحث مطرح شده پیرامون مالیات پزشکان باعث شده که همه نسبت به جامعه پزشکی نگاه بدبینانه ای داشته باشند، و این در حالی است که تنها تعداد محدودی از این قشر درآمدهای بالایی دارند، کما اینکه اغلب پزشکان عمومی یا درآمد پایینی دارند یا به دلیل نداشتن شغل با مشکلات معیشتی جدی مواجه شده اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون باید شرایطی ایجاد شود تا پزشکان زحمتکش از سایر پزشکانی که درآمدهای نجومی دارند، تفکیک شوند تا جامعه با این تصور که تمام پزشکان از قشر مرفه جامعه هستند نسبت به آنها دید منفی نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به هجمه‌های اعمال شده علیه پزشکان به بهانه فرار مالیاتی، یادآور شد: برخی در شرایطی پزشکان را متهم به فرار مالیاتی می کنند که از 100هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی تنها رقم محدودی به تعداد انگشت شماری از پزشکان تعلق دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: روز پزشک زمان مغتنمی است که خدمات پزشکان و نحوه پرداخت مالیات این قشر در سطح عمومی شفاف شود، ضمن اینکه باید از پزشکانی که بدون چشم‌داشت خدمات ارزنده ای را به بیماران ارائه می دهند به ویژه پزشکانی که در مراکز شبانه روزی فعالیت دارند، قدردانی شود.

 

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=25840