جشن بزرگ عید غدیرخم در روستای کورنده لاهیجان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریش پرس ، جشن بزرگ عید غدیرخم روز سه شنبه ۲۹مرداد ماه ۹۸ با حضور جانشین سپاه ناحیه لاهیجان، نماینده مجلس شورای اسلامی رییس سازمان تبلیغات روحانیون ومردم ولایت مدار روستای کورنده در مسجد صاحب الزمان این محل برگزار می شد.

در ابتداحجت‌الاسلام عباس صباحی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لاهیجان در باره اهمیت عید غدیر خم گفت: اهمیت روز عید غدیر به این دلیلی است که اثبات ولایت و امامت علی (ع) در این روز اتفاق می‌افتد. از همه مهمتر غدیر تثبیت اتحاد امیر المومنین (ع) با پیامبر اکرم (ص) و یکی بودنشان است.
سپس دکتر نیکفر نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان لاهیجان ضمن تشکر وقدر دانی از مردم شهید پرور ولایت مدار روستای کورنده عید غدیر خم را به حاضرین تبریک گفتند،
وی بابیان اینکه ،واقعه غدیر از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام(ص) هنگام بازگشت از حجة الوداع در۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در غدیر خم، امام علی(ع)را جانشین خود معرفی کرد. حاضران در آن واقعه که بزرگان صحابه نیز در میان‌شان بودند، با امام علی(ع)بیعت کردند.

نماینده مجلس شورای اسلامی سیاهکل لاهیجان ورودبنه در ادامه گفت: پیروی از ولايت فقيه همواره ضامن پيروزی ما بر دشمنان بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به شکست انقلاب های کشور های منطقه اشاره نمود گفت :عدم وجود رهبری آگاه و بصیر علت اصلی شکست انقلاب‌های معاصر در دنیا است، وامرزه ما به واسته داشتن رهبری آگاست که کشور ما را از اسیب های دشمنان محصون داشته است وبه برکت ولایت فقیه و رهبری اگاست که ما این امنیت را احساس می کنیم.
درادامه حجت السلام رضا قنبری روحانی الگو مسجد صاحب الزمان روستای کورنده بخش رودبنه حاضرین در مجلس را با واقعه غدیر خم آشنا ساخت.
لازم به ذکر است که مولودی خوانی، تواشیح و سخنرانی از بخش های مراسم جشن باشکوه عید غدیر در این مراسم بود.