سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی بر اساس قانون برگرفته از شرع مقدس اسلام است، گفت: آرامش اجتماعی موجود در استان گیلان مرهون مشارکت مردم نجیب و تلاش اعضای شورای تامین خصوصا دادگستری و همدلی و همکاری همه ی دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نظارتی استان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،دکتر ارسلان زارع ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان گیلان که با حضور معاون اول قوه قضاییه و مسئولان استانی برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضاییه به ویژه شهید بهشتی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه شرع مقدس اسلام، ایدئولوژی توحیدی و بر پایه مشارکت مردم شکل گرفت و استمرار دارد، افزود: مبنا و محور مسیر زندگی، حیات اجتماعی و توسعه هر جامعه‌ای قانون و قانونمداری است.

سرپرست استانداری گیلان به اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا اشاره و خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ما امروز شاهد اقتدار ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند که با همه ی محدودیت های اقتصادی، همچنان مسیر رشد و توسعه را طی می نمایند.

وی با بیان اینکه وضعیت و شرایط امروز کشور ما نه تنها برای مسئولان و خدمتگزاران بلکه برای مردم آگاه، هوشیار و فهیم نیز به خوبی قابل درک است، گفت: برای معاندان جمهوری اسلامی و مستکبران نیز به اثبات رسیده است که در شرایط تحریم ظالمانه، غیرقانونی و غیراخلاقی؛ وحدت، همدلی، انسجام و وفاق در بین مردم و مسئولان  تقویت شده و نتیجه آن اقتدار ملی و نظام جمهوری اسلامی است.

دکتر زارع افزود؛  تحریم های اقتصادی، سیاسی و شخصیت های اجرایی ، سیاسی و نظامی ایران ، اشتباه استراتژیک دیگر دولت آمریکا محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: ملت نجیب و انقلابی ایران اسلامی این بار هم بر مبنای آرمان های انقلاب یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایستاده اند و این دوره ی گذار سخت و دشواراقتصادی با هدایت رهبر فرزانه انقلاب، تدابیر ریاست جمهوری اسلامی و مجاهدت‌های خدمتگزاران و ایستادگی و مقاومت مردم مقاوم و غیور عبور خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: قوه‌قضاییه بخشی مهم از نظام جمهوری اسلامی و قوه‌ای تاثیرگذار در اعتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی در کنار سایر قوای مجریه و مقننه، با وحدت و همدلی در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب تلاش می کنند.

رییس شورای تامین استان خاطرنشان کرد: در سایه مشارکت مردم نجیب گیلان و وحدت، همدلی مردم و مسئولان و تلاش مستمر اعضای شورای تأمین، امنیت مناسب و آرامش اجتماعی برقرار است که خود زمینه‌ساز سرمایه گذاری اقتصادی در راستای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی و شعار سال می باشد.

دکتر زارع ابراز امیدواری کرد با تلاش‌های مضاعف مسئولان و مشارکت بیشتر فعالان اقتصادی و تامین شرایط مطلوب تر برای سرمایه‌گذاری،  شاهد ایجاد فرصت های شغلی جدید و تحقق اشتغال پیش بینی شده استان در سال جاری باشیم.

سرپرست استانداری گیلان همچنین خواستار توجه بیشتر به اصل پیشگیری از وقوع جرائم، تلاش و کوشش بیشتر در برقراری صلح و سازش و جلوگیری از اطاله دادرسی ها شد.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=25628