مراسم معارفه رئیس کل دادگستری استان گیلان با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ،معاون اول قوه قضاییه در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت:در این استان ورودی‌های پرونده هایمان نسبت به میانگین کشوری مقداری بیشتر و ماندگاری پرونده‌ها نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است؛ این به معنای تلاش همکاران قضایی ماست.

وی افزود: همین مقدار ورودی زیاد است و باید فکری اساسی کرد، با کمک همه مسئولین استانی، استانداری، نیرو‌های انتظامی، شورای شهر و ائمه جماعات و … به معنای واقعی کلمه کار‌ها را به سمت صلح و سازش پیش ببرید، به تشکیلات صرف شورای حل اختلاف اکتفا نکنید؛ بایدکاری فراتر از این انجام داد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: در برخورد با همه کسانی که هنجارشکنی، فساد را ترویج و به حقوق مردم دست اندازی می‌کنند قاطعانه و بدون تبعیض عمل کنیم.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: اجازه ندهیم عده‌ای با زد و بند و فرار از خلا‌های قانونی بر منابع مردم و بیت المال چنگ بیندازند و بعد از انباشت زیاد اموال نامشروع قدرت بسازند، افراد حکومت را بخرند و نفوذ کنند.

وی با اشاره به هزینه هنگفت توسط برخی نامزدهای انتخاباتی مجلس گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند تا با پول بی‌حساب و نامشروع در انتخابات هزینه کنند و برای خود پایگاه درست کنند و باید با این افراد با قاطعیت برخورد کرد.

وی گفت: برخی افراد در یک معامله به اندازه چند نسل ما بدست می‌آورند. نسبت به کسانی که ارزش‌های این ملت مسلمان و قانون را زیر پا میگذارند و به خصوص آن‌ها که با بیگانه دستی دارند و آن‌ها که مجری منویات طاغوت بزرگ هستند، نمیتوانیم بی تفاوت باشیم. امنیت و آرامش مردم را فقط داعش بهم نمیزند، امروز برخی از سارقان امنیت مردم را برهم زده اند.

معاون اول دستگاه قضا بیان داشت: بازرسی کل کشور باید فعال‌تر از آنچه هست بشود، در ارتباط باتغییر کاربری‌ها معاونت پیشگیری، سازمان بازرسی کل کشور، دادستان‌ها بعنوان مدعی العموم ورود جدی کنند. درهمین استان گیلان مگر نمی‌گفتند این تعدادساختمان در این منطقه ساخته شده است؛ می‌گفتند جواز داشت، با کسی که جواز بی خود داده برخورد جدی کنید. اگر دهیار، شهردار و شورای شهر حق تغییر کاربری ندارد در انجا جلویش را بگیریم و اگر باکوتاهی یک دستگاه صدهانفر گرفتار می‌شوند جلوی آنرا بگیریم.

در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سیاوش پور رئیس کل سابق دادگستری استان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی به عنوان رئیس جدید دادگستری کل استان گیلان معارفه شد.

لینک کوتاه
http://abrishampress.ir/?p=25593

  • منبع خبر : میزان