عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر و تحول در دانشگاه علوم پزشکی یکی از رفتارهای بدی بود که دولت و وزارت بهداشت در برخورد با استان گیلان انجام داد، گفت: روز یکشنبه هفته آینده استیضاح وزیر بهداشت را در دستور کار داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، اسدلله عباسی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه از سرپرست استانداری می‌خواهیم که گیلان را به حال خود رها نکند، گفت: تغییر و تحول در دانشگاه علوم پزشکی یکی از بدترین و ناجوانمردانه‌ترین رفتارهایی بود که دولت و وزارت بهداشت در برخورد با استان گیلان انجام داده است.

عباسی با انتقاد از اینکه سرپرست استانداری گیلان با توجه به اختیارات خود تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی را تا تعیین تکلیف استاندار به تعویق نینداخت، افزود: سوءاستفاده کردن برخی از سیاسیون و برخورد سیاسی با دانشگاه علوم پزشکی، شیرازه دانشگاه عریض و طویل گیلان را دچار مشکل کرده و این رفتار زننده، بی‌احترامی به همه مردم گیلان، پزشکان و نمایندگان گیلان تلقی می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با گله‌مندی از تغییر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیش از انتخاب استاندار گیلان تصریح کرد: انتظار می‌رفت سرپرست محترم استانداری اجازه ندهند چنین اتفاقی در گیلان رقم بخورد، از رئیس دوره مجمع نمایندگان گیلان نیز انتظار می‌رفت تا در این موضوع واکنش نشان دهند اما چنین رفتاری صورت نگرفت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از برخورد وزارت بهداشت با دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان بیان کرد: برای روز یکشنبه استیضاح وزیر بهداشت و درمان را در دستور کار قرار دادیم و به‌هیچ‌وجه این رفتار وزیر بهداشت و درمان را نمی‌بخشیم ازاین‌رو، سرپرست استانداری گیلان نیز باید پاسخگوی این رفتار دولت باشد.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از اینکه برخی نمایندگان به خاطر مطامع دنیوی خود به دنبال جابجایی برخی از افراد سودجو بودند، گفت: تغییر رئیس علوم پزشکی گیلان درزمانی که هنوز سکان‌داری استان تعیین تکلیف نشده رفتاری ناپسند و غیر بخشودنی در گیلان محسوب می‌شود.