نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر پرهیز از انتصابات سیاسی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از به راه افتادن مافیا در حوزه سلامت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییرات مدیریتی در ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی عرصه‌ای کاملاً تخصصی است و انتصابات در این دانشگاه نباید سیاسی باشد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با ابراز نگرانی از به راه افتادن مافیا در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: برخی از افراد با انتصابات سیاسی در تلاش هستند تا مافیای سلامت را در حوزه بهداشت و درمان به راه انداخته و سلامت جامعه را با مخاطرات جدی روبرو کنند.

داداشی با انتقاد از نصب و عزل‌ها در استان در غیاب استاندار خاطرنشان کرد: استاندار سکان‌دار دستگاه‌های اجرایی در استان است و هر عزل و نصبی باید با مشورت وی انجام شود و این در حالی است که گیلان هنوز استاندار ندارد و این نوع عزل و نصب‌ غیرمنطقی است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به نگرانی اعضای مجمع نسبت به عزل و نصب سیاسی در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: طی ارتباطی که با معاون پارلمانی وزیر بهداشت داشتم، موضوع انتصاب ریاست جدید در دانشگاه علوم پزشکی را تشریح کرده و خواستار توجه و رسیدگی وزارت بهداشت نسبت به موضوع شده‌ام.

  • منبع خبر : فارس