عضو گیلانی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پی شایعه انتصاب یک پزشک متخلف به سمت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از وزیر بهداشت خواست تا رخت عزا بر تن این دانشگاه نکند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، دکتر ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به انتصاب رئیس جدید در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: شایعه انتصاب یک پزشک متخصص و شائبه‌دار به‌عنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان قوت گرفته است.

نیکفر با تأکید بر اینکه وزیر بهداشت باید نسبت به انتصاب رئیس جدید در دانشگاه علوم پزشکی گیلان محتاط باشد و هشدارهای نمایندگان را جدی بگیرد، تصریح کرد: حوزه سلامت، آموزش، درمان و پژوهش در گیلان بسیار حساس است و در صورت وقوع این فاجعه باید رخت عزا پوشید و فاتحه حوزه سلامت را قرائت کرد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تأکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی صرفاً باید افراد متعهد و سالم پست‌های مهم مدیریتی را بر عهده بگیرند، افزود: برای تصدی ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان به نظر می‌رسد وزارت بهداشت گزینه‌هایی را مدنظر دارد که پرونده تخلفات آن‌ها بسیار سنگین است و قابل‌چشم‌پوشی نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس دهم با اذعان به اینکه متأسفانه برخی در نبود استاندار در حال سوءاستفاده و دنبال به ریاست رساندن افراد مشکل‌دار در کرسی‌های حساس و حیاتی هستند، گفت: از‌ نماینده محترم ولی‌فقیه در استان گیلان به جدیت می‌خواهیم تا مانع از انتصابات عجیب در کرسی‌های مدیریتی استان شوند.

  • منبع خبر : فارس