به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، ظهر امروز در همایش همایش حفظ حقوق بیت‌المال با حضور فرماندار لاهیجان، رئیس کل دادگستری استان گیلان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

سید اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان لاهیجان با تشکر از تلاش‌های دستگاه قضایی بویژه دستگاه قضایی لاهیجان در برگزاری این جلسه اظهارداشت: شوراها و دهیاری‌ها در خاکریز اول تصمیم‌ها درخصوص تغییر کاربری اراضی و ساخت و سازها قرار دارند، که در این زمینه همه مسئول هستیم و باید به مشکلات حوزه مسئولیتی خود توجه کنیم.

سیداسماعیل میرغضنفری افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر در استان گیلان و در شهرستان لاهیجان زمین خواری، تغییرات کاربری در مناطق روستایی و تجاوز به حرایم رودخانه‌ها و سواحل مشکلاتی برای جامعه و حاکمیت ایجاد کرده است و در چند سال قبل مقام معظم رهبری دستور صریح و قاطعی ای را به همه دولتمردان و حاکمیت صادر کردند که بعد از آن در چارچوب قانون و دستگاه قضایی باید با آن برخورد شود اما به نظر می رسد باید تلاش مضاعف تری در این زمینه صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع نیازمند اقدامات جدی تری است و به جهت اهمیتی که برای شهرستان داشت این همایش برای تبیین مواضع و رویکرد نمایندگان نه فقط دولت بلکه به عنوان نمایندگان حاکمیت که باید مدافع حق و حقوق جامعه و بیت المال باشند در این شهرستان برگزار شد.

وی از مدیران و مسوولان دادگستری استان و شهرستان لاهیجان بخاطر تشکیل چنین همایشی در لاهیجان تشکر و قدردانی کرد و اظهارامیدواری کرد که خروجی مناسبی از این جلسه حاصل شود.