به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، رضا رحمانی دادستان شهرستان لاهیجان در همایش حفظ حقوق بیت المال با اشاره به تصرف منابع طبیعی در نقاط مختلف گیلان از حیران تا شرق گیلان گفت استان مجاور حیران را کلا تصرف کرده و ما را به تمسخر میگیرد  ، در تالش عده ای دیگر  با پول پاکستان مسجد میسازند تا بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند ، در رشت برنامه تبدیل پستک به فاز دو گلسار را دارند اجرا میکنند و جلگه ها را تخریب میکنند و ما هیچکار نمیکنیم

رحمانی با مقایسه گیلان با فلسطین  و طرح این سوال که چرا مهاجران به شهرهای استان نمیرود و روستاها را برای ویلاسازی انتخاب میکنند ؟، گفت همه زمین های کشاورزی و جنگلی استان در حال تخریب و تغییر کاربری است .

دادستان لاهیجان با گلایه از تشکیل جلسات زیاد و بدون خروجی افزود: به‌جای مکانیزه کردن کشاورزی و تولید، در هر سوی استان افراد غیربومی زمین‌های استان گیلان را خریداری می‌کنند، مدیران و مسؤولان استان چه‌کار می‌کنید؟!

وی همچنین  بیان کرد: ایراد کار از ماست، خانه‌ای میلیاردی که با تغییر غیرقانونی کاربری، پروانه میگیرد و به وی امتیاز آب ، برق و گاز داده میشود ،  که باعث میشود برایش حق ایجاد شود ، اگر این زمین‌ها از طرف ادارات مربوطه پروانه نگیرند، چنین حقی بوجود نمی آید

رحمانی با اظهار گلایه از مدیران دولتی مبنی بر بی‌توجهی و صدور پروانه برای ساخت ویلاهای غیرقانونی گفت: قوه قضاییه چگونه باید جلوی چنین ساختمان‌هایی که با مجوز و پروانه در حال ساخت است را بگیرد؟

دادستان لاهیجان با اشاره به تخریب ساختمان سه میلیاردی گلرنگ با وجود همه فشار و ممانعت‌ها اظهار کرد: مسأله اینجاست که چگونه این ساختمان، مجوزی بعد از تخریب ۲۰ هکتار از اراضی را بدون فاصله حتی یک سانتی‌متر از ساختمان تخریب‌شده به بهانه ورود به طرح هادی دریافت می‌کند؟

وی در ادامه با اشاره به ویلا سازی نماینده یک استان دیگر در لاهیجان و تخریب جنگلها گفت آن اقایی که در مجلس پرچم امریکا را آتش میزند و در شمال باغات چای را آتش میزند به نظر من با آن امریکایی فرقی ندارد .

رحمانی در این خصوص همچنین گفت ما فرزندان میرزاییم که زمانی تهران و بغداد را تصرف میکردیم ولی اکنون در حال تبدیل شدن به سرایدار و ویلا دار عده ای دیگر شده ایم .